هدر موبایل
1389/03/23 19:36:00
سرویس کمیسیون ها
محسنی بندپی خبر داد:

تصویب برخی از مواد برنامه پنجم توسعه در کمیسیون بهداشت

**نایب رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی از بررسی لوایج برنامه پنجم توسعه در حوزه بهداشت و تصویب برخی از مواد خبر داد.

انوشیروان محسنی بندپی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه در جلسه امروز موارد خوبی به تصویب رسید، اظهار داشت: بحث تشکیل شورای عالی بیمه سلامت که به دبیر وزارت بهداشت و درمان واگذار شد، تصویب شد.

وی در خصوص این ماده گفت: با تصویب شورای عالی بیمه سلامت برخی اشکالات درباره بیمه سلامت رفع و اجرای این ماده قانونی روان تر و سهل تر خواهد شد.

نماینده نوشهر و چالوس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اعضای کمیسیون برای اولویت بندی سلامت، ارتقا سطح سلامت، کاهش بار بیماری ها، حداقل 25 درصد از بودجه بخش سلامت را برای هزینه بخش بهداشت در نظر گرفتند.

وی با بیان اینکه 7 درصد از حداقل حقوق کارگر، برای اقشار روستایی، عشایر و نیازمندان جهت بیمه پایه سلامت در نظر گرفته شد، تاکید کرد: همچنین بند بسیار مهمی در جهت تامین سلامت و بهره مندی روستاییان از خدمات بهداشت و درمان مد نظر گرفته شد تا این اقشار مانند شهری ها از این موضوع استفاده کنند.

محسنی بندپی گزارش کمیسیون بهداشت در خصوص لایحه برنامه پنجم توسعه سه شنبه عصر یا چهارشنبه صبح تحویل داده خواهد شد، تاکید کرد: فردا صبح کمیسیون پیشنهادهای نمایندگان را مورد بررسی قرار خواهند داد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet