هدر موبایل
1389/03/23 20:15:00
سرویس کمیسیون ها
ابراهیمی خبر داد:

بررسی قطعنامه شورای امنیت در جلسه 8 ساعته کمیسیون امنیت ملی

**جلسه کمیسیون امنیت ملی با حضور مسئولان وزارت امورخارجه در مورد قطعنامه شورای امنیت برگزار شد.

حسین ابراهیمی نایب رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت با بیان اینکه جلسه امروز کمیسیون امنیت ملی از طولانی ترین جلسات بود و حدود 8 ساعت به طول انجامید گفت: این جلسه با محور آژانس، روابط ایران با چین و روسیه در مورد موضع گیری های اخیر و همچنین در مورد قطعنامه شورای امنیت برقرار شد.

وی خاطرنشان کرد: در این جلسه نمایندگانی از سوی وزارت امور خارجه پیرامون قطعنامه و بیانیه تهران با نمایندگان کمیسیون گفت و گو کردند و آخرین مذاکرات خود را بیان نمودند.

ابراهیمی همچنین با بیان اینکه وزارت امور خارجه باتوجه به اظهارات صاحبنظران در رابطه با موضع گیری های چین و روسیه و مسائلی که قعطعنامه برای ایران به وجود آورده است، گفت: این جریان برای ایران آثار سویی نداشته و جای هیچ نگرانی نیست.

وی تاکید کرد: دیپلماسی ایران همچنان باید نسبت به گذشته فعال و قوی در رابطه با غنی سازی پیش رود.

نماینده بیرجند در مورد بازتاب اقدامات روسیه و چین گفت: در گفت و گویی که مقامات ایرانی با مقامات این دو کشور داشته اند معتقدند این دو کشور در واقع به نفع ایران جلوی فتنه بالاتر را گرفته و رای شان را برای دلسوزی به ایران مطرح کرده اند تا مسائل دیگری در جامعه بین المللی پیش نیاید.

وی تاکید کرد: وزارت امور خارجه به نمایندگی از این دو کشور اعلام کرد: آنها هیچ عنادی با ایران نداشته و روابطمان با این دو کشور همچون گذشته ادامه خواهد یافت.

وی همچنین در مورد مذاکراتی که در مورد گروه 1+5 در کمیسیون صورت گرفت اعلام کرد: آنها تقاضای مذاکره با ایران را داشتند و ایران نیز مانند گذشته اعلام آمادگی کرده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet