هدر موبایل
1389/03/24 08:17:00
سرویس کمیسیون ها
جعفری به بررسی لایحه برنامه پنجم اشاره کرد:

حذف برخی از پیشنهادات دولت برای حمایت از کشاورزان

**سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس حمایت از بخش کشاورزی را مبنای اصلی بررسی لایحه برنامه پنجم توسعه در بخش کشاورزی دانست و از حذف مواردی که باعث متضرر شدن کشارزان می شود خبر داد.

"عیسی جعفری" نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت گفت: از جمله نقاط ضعفی که در لایحه برنامه پنجم توسعه وجود دارد نادیده گرفته شدن بازارهای خارجی برای محصولات کشاورزان است.

وی همچنین افزود: ما برای برطرف کردن این مشکل مجبور به حذف بخشی از لایحه شده ایم که یک نمونه از آن پیشنهادی است که در آن دولت، صادرات کالاهایی را  که برای تامین ان یارانه اختصاص داده می شود یاصدور آنها موجب ضرر عموم مردم می گردد؛تنها با پیشنهاد دستگاه مربوطه و تصویب شورای اقتصاد مجاز می داند که این از نظر ما متضرر شدن کشاورزان را در پی داشته است.

وی در پاسخ به این سوال که بر چه مبنایی این پیشنهاد کشاورزان را متضرر می کند گفت: زمانیکه که کشاورز می تواند محصولاتش را در بازار خارج با قیمت بالایی بفروشد محدود کردن ان به کسب اجازه از دولت یعنی از دست رفتن بازاری که با هزار زحمت توسط کشاورز به دست آمده بود،چنانکه ما نمونه این مشکل را دو سال پیش داشتیم و دولت با ممنوع کردن صادرات سیب زمینی به عراق باعث شد که کل بازار عراق از دست کشاورزان ایرانی خارج شود و به دست ترکیه بیفتد.

نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ همچنین لایحه پیشنهادی دولت را دارای نقاط قوتی نیز دانست که از جمله انها می توان به حفاظت از سرمایه های ملی به واسطه جلوگیری از صادرات اقلام نباتی و گیاهی و گونه هایی که جنبه حفظ ذخایر ژنتیکی و محیط زیست دارند،اشاره کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet