شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/03/24 09:51:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
ابراهیمی:

وزارت ‌خارجه رای روسیه و چین به قطعنامه را از سر دلسوزی می‌داند

**نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی از جلسه این کمیسیون با حضور مسئولان وزارت امورخارجه خبر داد و اعلام کرد وزارت خارجه معتقد است چین و روسیه در واقع به نفع ایران جلوی فتنه بالاتر را گرفته و رای شان را برای دلسوزی به ایران مطرح کرده اند بر این اساس تغییری در روابط تهران با مسکو و پکن روی نمی دهد.

به گزارش مهر، حسین ابراهیمی در این باره گفت: این جلسه با محور روابط ایران با چین و روسیه و آژانس بین المللی انرژی اتمی  در مورد موضع گیری های اخیر و همچنین در مورد قطعنامه شورای امنیت برقرار شد.

وی خاطرنشان کرد: در این جلسه نمایندگانی از سوی وزارت امور خارجه پیرامون قطعنامه و بیانیه تهران با نمایندگان کمیسیون گفتگو کردند و آخرین مذاکرات خود را بیان نمودند.

 به گفته ابراهیمی وزارت امور خارجه درباره اظهارات صاحبنظران در رابطه با موضع گیری های چین و روسیه و مسائلی که قعطعنامه برای ایران به وجود آورده است، اعلام کرده است که این جریان برای ایران آثار سویی نداشته و جای هیچ نگرانی نیست.

وی تاکید کرد: دیپلماسی ایران همچنان باید نسبت به گذشته فعال و قوی در رابطه با غنی سازی پیش رود.

نماینده بیرجند در مورد بازتاب اقدامات روسیه و چین گفت: به گفته مسئولان وزارت خارجه آنها در پی گفتگویی که با مقامات این دو کشور داشته اند ، معتقدند این دو کشور در واقع به نفع ایران جلوی فتنه بالاتر را گرفته و رای شان را برای دلسوزی به ایران مطرح کرده اند ، تا مسائل دیگری در جامعه بین المللی پیش نیاید.

وی گفت : وزارت امور خارجه تاکید دارد که این دوکشور اعلام کرده اند که هیچ عنادی با ایران ندارند و بر این اساس روابطمان با این دو کشور همچون گذشته ادامه خواهد یافت.

ابراهیمی همچنین در مورد مذاکراتی که در مورد گروه 1+5 در کمیسیون صورت گرفت، گفت : آنها تقاضای مذاکره با ایران را داشتند و ایران نیز مانند گذشته اعلام آمادگی کرده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet