خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/03/24 09:56:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
سید شریف حسینی:

هویت دینی در کنار ولایت فقیه تعریف می‌شود

**نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی گفت: هویت دینی در کنار ولایت فقیه تعریف می‌شود، بنابراین اگر ولایت فقیه ،که رکن اساسی مملکت است، را نداشته باشیم، تعریفی از دین در این مملکت نخواهیم داشت.

سیدشریف حسینی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار داشت: وجود و حضور ولایت مطلقه فقیه در این نظام، عزت و اقتدار نظام و وضعیت موجود آن را بیمه کرده است.

وی افزود: مقام معظم رهبری که پس از رحلت امام(ره)، جانشین به حق و شایسته بودند، تاکنون با درایت و بینشی که دارند و با تجربیاتی که در مبارزات زمان قبل و بعد از انقلاب در کنار امام خمینی(ره) کسب کردند، توانستند این ممکلت را به پیش ببرند و از فتنه‌هایی که در مسیر این انقلاب بود، رهایی بدهند.

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: امروزه همه ما یک وظیفه داریم و آن تبعیت و اطاعت محض از ولایت فقیه است. در واقع اگر درباره ولایت فقیه و حفاظت از آن یک جمله بگوییم، جمله حضرت امام(ره) را به یاد می‌آوریم، ایشان فرمودند: " اگر می‌خواهید به این مملکت آسیبی نرسد، پشتیبان ولایت فقیه باشید." این وظیفه‌ای بود که امام(ره) بر گردن همه ما گذاشت.

حسینی با بیان این‌که پس از ارتحال امام(ره)، این مملکت دست‌خوش حملات بسیاری از سوی دشمنان داخلی و خارجی شد، ادامه داد: این دشمنان از همان روز نخست رحلت امام(ره)، به نوعی تصور می‌کردند این مملکت و نظام با مشکل مواجه خواهد شد. اما همه مشاهده کردند که با پشتیبانی منطقی و به جا از ولایت فقیه، اطاعت مردم و درایت شخص مقام معظم رهبری در تصمیم‌گیری‌ها، فرمایشات و خطبه‌های به موقع خود، از این بحران‌ها خارج شدیم.

وی گفت: در واقع خروج از بحران این حوادث را مدیون رهنمودهای مقام معظم رهبری هستیم. مردم ما هم همیشه ثابت کرده‌اند پشتیبان ولایت فقیه، روحانیت و رهبرشان هستند و در کنار رهبر توانستند از این وضعیت خارج شوند و دشمنان را تا به امروز مایوس کنند.

حسینی درباره پاسداری از این میراث ارزشمند امام(ره) خاطرنشان کرد: اگر خدای ناکرده این رکن اساسی از دست برود، دین و اسلام در مملکت از دست می‌رود. پس پاسداری و حفاظت از ولایت فقیه حفاظت از اسلام و دین است.

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: رهبر و ولی فقیه محوری‌ترین وظیفه را در اداره امور کشور دارد. ایشان به عنوان نفر اول مملکت از تمام مسائل و مشکلات کشور مطلع است. اگر تا کنون به این مملکت آسیبی نرسیده و این نظام تا به امروز همچنان مسیر خود را رو به عزت و پیشرفت ادامه داده است، بی‌شک دلیل اصلی آن بودن ولی فقیه‌ای مثل رهبر معظم انقلاب است.

وی گفت: امام خمینی(ره) با بینش عالی خود آینده را پیش‌بینی می‌کردند و تشکیل مجلس خبرگان رهبری به دستور ایشان، باعث شد که در زمان مقتضی و پس از رحلت امام(ره) بزرگترین تصمیم خود را اتخاذ کند، با انتخاب حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به عنوان رهبر انقلاب وضعیت مملکت در یک ثبات قرار گرفت و ادامه دهنده آرمان‌های حضرت امام(ره) شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet