خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/03/24 10:09:00
سرویس فرهنگی
رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات خبرداد:

برگزاری آزمون فنی و حرفه ای ها اواخر مرداد یا اوایل شهریور

**رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: بنا به گفته مسوولان سازمان سنجش کشور، آزمون آموزشکده های فنی و حرفه ای اواخر مرداد یا اوایل شهریورماه برگزار می شود.

"علی عباسپور تهرانی فرد" در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت، با اعلام این مطلب، افزود: سازمان سنجش کشور اعلام کرده که تاریخ ثبت نام برای این آزمون به زودی اعلام می شود.

نماینده تهران با اظهار اینکه ما انتظار داریم که برای مهرماه 89 این هنرجویان پذیرفته شوند، خاطرنشان کرد:با توجه به اینکه باید دفترچه برای ثبت نام داوطلبان توزیع، آزمون برگزار و نتیجه آن اعلام شود هرگونه تاخیر در اجرای قانون مصوب مجلس در این زمینه برای هنرجویان مشکل ایجاد می کند.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات در این راستا از پیگیری مجلس خبر داد و افزود: در آخرین صحبتی که با "حمیدرضاحاجی بابایی"، وزیر آموزش و پرورش داشتیم، اعلام کرده اند که دفترچه ثبت نام را این وزارتخانه تهیه و به سازمان سنجش فرستاده و این سازمان نیز تائید کرده است.

وی همچنین یادآور شد: وزیر آموزش و پرورش از تعیین ظرفیت حدود 34 تا 37 هزار نفر برای پذیرش هنرجو در آموزشکده های فنی و حرفه ای در دوره روزانه خبر داده است.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در پایان با اشاره به مشکلاتی که در صورت تاخیر در اجرای قانون مصوب مجلس برای هنرجوهای هنرستان ها پیش خواهد آمد، تصریح کرد: هر چه تاخیر در اجرای قانون صورت گیرد، هنرجوها مشکل به اول مهر رسیده و شروع سال تحصیلی آموزشکده های فنی و حرفه ای به عقب خواهد افتاد.

وی براین اساس ابراز امیداوری کرد که قانون مصوب مجلس در خصوص پذیرش دانشجو در آموزشکده های فنی و حرفه ای به صورت دقیق اجرا شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet