خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/03/24 10:21:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
سبحانی‌نیا:

هیچ تفرقه و انشعابی در جبهه اصولگرایی وجود ندارد

**عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان این مطلب که ۲۲ خرداد ۸۸ مردم با رای قاطع و بی نظیر خود گفتمان عدالت و خدمت در انقلاب اسلامی را تحکیم بخشیدند گفت: پخش مستندات روشنگری نیز موجب آگاهی و بصیرت مردم شد و آن دسته از مردم اندکی که به خاطر ادعای دروغین اصلاح طلبان با آنان همراه بودند بعد از مشخص شدن هویت اصلی عناصر کلیدی و اصلی جریان نفاق راه خود را از آنها جدا کردند لذا نقش صدا و سیما در آگاه سازی و روشنگری مردم قابل تقدیر است.

حسین سبحانی نیا نماینده مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان، انتخابات 22 خرداد 88 را یک روز فراموش نشدنی و اثرگذار در تاریخ ایران دانست و اظهارداشت:این انتخابات گواه و نشانی صادقی بر این مهم بود که مردم به نظام اسلامی و قانون اساسی عمیقا اعتقاد دارند و با حضور پرشور و گسترده خود وفاداری خود را به نظام اسلامی بار دیگر به اثبات رسانیدند.

وی با اشاره به اینکه برنامه ریزی دشمنان قسم خورده نظام و ایادی تشکیلاتی آن بر کم رنگ کردن حماسه 22 خرداد متمرکز بود ادامه داد:حضور حماسی مردم در انتخابات با حلقه های 9 دی ماه و 22 بهمن تکمیل گردید و اینک فوران کرده و دشمن را به خواری و زبونی تبدیل نمود.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی خردادماه را ماه ظهور و افول جریان اصلاحات دانست و گفت:برخی از سیاست های اعمالی در دوران سازندگی زمینه ساز شکل گیری جریان دوم خرداد شد اما با گذشت زمان و با کارکردها وسیاست های جریان اصلاحات در عرصه داخلی و خارجی به خصوص سیاست هایی که در مسائل فرهنگی دینی اعمال شد مردم با اهداف براندازانه این جریان آشنا شندند و آهسته آهسته از آنان فاصله گرفتند.

 

*تقابل با نظام در دوران اصلاحات کلید خورد

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با بیان اینکه تقابل با بنیان های اصلی انقلاب از دوران اصلاحات کلید خورد افزود: فعالیت NGOها و افزایش روزنامه ها و باز شدن فضای باز سیاسی در مقابله با نظام و نه ارتقا سطح سیاسی آن مجموعه نامه نگاری های احزاب اصلاحات که منجر به تحصن نمایندگان شد و نیز فعالیت در جهت تضعیف ولایت فقیه مجموعه اقدامات دوران حاکمیت اصلاحات بود که این مسائل با آنچه که مردم از اصلاحات مطالبه می کردند فاصله زیادی داشت لذا اینها منجر به رای قاطع مردم به گفتمان عدالت و خدمت شد.

 

*22 خرداد آغاز افول جریان اصلاحات است

سبحانی نیا با اشاره به اینکه افول اصلاحات بعد از 22 خرداد 88 آغاز شد اذعان داشت:رای قاطع مردم در دو انتخابات گذشته ریاست جمهوری به گفتمان عدالت و خدمت دولت احمدی نژاد سرخوردگی مردم از هشت سال حکومت اصلاحات و القای تفکرات لیبرال سکولار آنان به جامعه که از توهمات عده ای روشنگر غربزده نشات گرفته بود را نمایان ساخت.

 

*دروغ، فریبکاری و قدرت طلبی محور اصلی پیدایش نفاق بود

وی دروغ ،فریبکاری و قدرت طلبی سران فتنه را محور اصلی پیداش جریان فتنه نفاق دانست و گفت:سران فتنه با همراهی احزاب اصلاح طلب نما جریانی را شکل دادند که با رخنه در صفوف مردم و از طریق بلندکردن صدای اعتراض و آشوب طلبی و با ادعای دروغ بزرگ تقلب،تنها قصد ضربه زدن به نظام مقدس جمهوری اسلامی را پیگیری نمودند.

 

*نفاق 88 پیچیده تر و خطرناک تر از نفاق اول انقلاب بود

سبحانی نیا نفاق اخیر را بسیار پیچیده تر و خطرناک تر از نفاق سال های اولیه انقلاب دانست و ادامه داد:منافقین اول انقلاب چهره مواضع و مکتب های فکری آنان آشکار بود و نیروهای انقلابی و خواص هم مواضع یکسانی در برخورد با آنان داشتند چرا که جریان نفاق را با وحدت و بصیرت رصد می نمودند.

وی افزود:در نفاق جدید منافقین کسانی بودند که در سی سال انقلاب به ظاهر نیروهای انقلابی، همراهی با انقلاب و در خط امامی به حساب می آمدند که این موضوع شناخت خودی از غیر خودی را کمی دشوار ساخت و بسیاری از نیروهای سیاسی و خواص را در تفکیک این قضیه دچار اشتباه کرد چرا که برخی از آنها خواستند مواضع مشترک و درستی در قبال جریان فتنه در پیش بگیرند و اگر تدابیر مقام معظم رهبری و بصیرت مردمی نبود چه بسا هزینه های سنگین و حجیمی به نظام وارد می آمد.

 

*بصیرت و آگاهی مردم نقشه های فتنه گران را نقشه بر آب کرد

عضو فراکسیون روحانیت مجلس شورای اسلامی با تاکید بر آنکه سران فتنه و همراهانشان حمله کننده به مرزهای نرم نظام بودند گفت:سران فتنه با شکستن حرمت ها و حمله به قانون اساسی اندیشه های امام (ره)و اصل ولایت فقیه همچون دشمنان انقلاب مرزهای معنوی و نرم نظام را هدف قرار دادند که این بار هم با وفاداری، فداکاری و بصیرت و آگاهی مردم سلحشور توانستیم بر دشمنان فائق بیاییم.

 

*پیوند با دشمنان نظام و جدایی از مردم سرانجام فتنه گران

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی پیوند فتنه با دشمنان خارجی نظام و جدایی از مردم را عاقبت و سرانجام فتنه گران دانست و اظهارداشت:همراهی فتنه گران با دشمنان خارجی نظام و گروهک های تروریستی بعد از ناامیدی از مردم و طرد شدن آنان توسط جامعه و انزوای سیاسی سرنوشت شوم آنان بعد از یک سال فتنه گری و اصرار بر مواضع دروغ و غلط خود بود.

 

*بخش مستند روشنگری هویت اصلی عناصر کلیدی جریان نفاق را آشکار ساخت

سبحانی نیا با اشاره به پخش مستند روشنگری از صدا و سیما گفت:پخش این مستندات موجب آگاهی و بصیرت مردم شد و آن دسته از مردم اندکی  که به خاطر ادعای دروغین با آنان همراه بودند بعد از مشخص شدن هویت اصلی عناصر کلیدی و اصلی جریان نفاق از این جریان فاصله گرفتند و راه خود را جدا کردند لذا نقش صدا و سیما در آگاه سازی و روشنگری مردم قابل تقدیر است.

 

*محور قرار دادن اصول اولیه انقلاب چتر نجات اصلاحات است

نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با بیان اینکه جریان اصلاحات برای ادامه حیات سیاسی نیاز به چتر نجات دارد اظهارداشت:چتر نجات اصلاحات برگشت به اصول اولیه انقلاب یعنی اسلام، ولایت فقیه و قانون اساسی است که با محور قراردادن این سه عامل و حذف تندروها قادرند خود را از گودالی که سرانشان کندند نجات دهند اما قطعا سران اصلاحات و همراهان و تشویق کنندگان آنان دیگر حق بازگشت ندارند چرا که تمام پلهای پشت سر را ویران ساخته اند.

 

*مستحکم تر شدن نظان اسلامی از دستاوردهای فتنه 88 بود

سبحانی نیا با اشاره به عبرت ها و دستاوردهای فتنه 88 گفت:تجربه یک ساله نشان داد که مردم با سربلندی از بوته آزمایش،خیزابها و تندبادهای سیاسی بیرون آمدند.

وی مستحکم تر شدن نظام اسلامی را از دیگر دستاوردهای فتنه 88 دانست و ادامه داد:متحد شدن ملت ایران در مقابل دشمنان و افزایش بصیرت مردم در دفاع از انقلاب و تحکیم هر چه بیشتر رابطه مردم و ولی فقیه از آثار فتنه اخیر بود تا همگان بدانند که تا وحدت حول ولی فقیه و مقام معظم رهبری باشد ایران از تمام بلاها، آفتها، نفاقها و دشمنی ها در امان خواهد بود.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هنوز جریانهای معاند و فتنه انگیز مایلند که همچنان بر تنشها بیفزایند و با کوچکترین بهانه ای جنجال آفرینی کنند خاطرنشان کرد:این دروغ پراکنی های جریان فتنه و خیانتهایی که تغذیه بوقهای تبلیغاتی گرگهای زخم خورده از انقلاب و اسلام شد اگر عمق اندیشه های انقلابی امام خمینی(ره) و درایت و هوشیاری مقام معظم رهبری و بصیرت و فداکاری مردم در بطن جامعه نبود هیچ جای تعجب نداشت که انقلاب رنگی اکراین و گرجستان در ایران هم به وقوع می پیوست.

 

*هیچ تفرقه و انشعابی در جبهه اصولگرایی وجود ندارد

عضو فراکسیون اصولگرای مجلس شورای اسلامی همچنین با تاکید بر اینکه در جریان اصولگرایی هیچ انشعاب و دودستگی وجود ندارد اظهارداشت:اصولگرایان بر سر ارزشها و اصول خود با هم متحد و متفق القول هستند و اگر انتقاداتی به کارهای اجرایی دولت وجود دارد برای قوت و افزایش خدمت رسانی و عدالت گستری دولت است و نباید اختلاف سلیقه های موجود تعبیر به اختلاف شود بنابراین تقسیم اصولگرایان به طرفدار دولت و منتقد دولت اشتباه و بی پایه و اساس است.

 

*قطعنامه 1929 در جهت انحراف افکار عمومی دنیا و کتمان فجایع رژیم صهیونیستی است

سبحانی نیا در ادامه با اشاره به قطعنامه 1929 شورای امنیت علیه ایران گفت: این قطعنامه مانند سه قطعنامه قبلی بر افتخارات، پیشرفتها و خوداکتفایی ایرانیان خواهد افزود.

وی با اشاره به اینکه بیانیه تهران حسن نیت ایران را در گام برداشتن جهت صلح و آرامش جهانیان اثبات کرد ادامه داد:پذیرفتن میانجیگری ترکیه و برزیل توسط  ایران و صدور بیانیه 10 ماده ای حسن نیت ایران را ثابت کرد اما مدعیان دروغین دموکراسی دوباره از پشت خنجر زدندو مواضع استکباری شان را بیش از گذشته عیان نمودند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با بیان اینکه قطعنامه چهارم در جهت انحراف افکار عمومی دنیا و کتمان جنایات رژیم صهیونیستی است گفت:‌با توجه به جنایات رژیم صهیونیستی در حمله به کاروانهای صلح و آزادی در غزه، آمریکا و متحدانش برای انحراف افکار عمومی مسئله انرژی هسته ای ایران را با عجله در حالیکه هنوز دو روز به پایان نشست دوره ای حکام مانده بود هدف قرار دادند و با اقتدار قطعنامه حداکثری و نه به صورت اجماع را علیه ایران تصویب کردند.

سبحانی نیا همراهی ترکیه و برزیل با ایران را موفقیت بزرگی دانست و افزود: شهادت ترکیه و برزیل به حق بودن فعالیتهای صلح آمیز  ایران به همراه جنبش عدم تعهد و سازمان کنفرانس اسلامی در مقابل آمریکا و متحدان غربی اش موفقیت بزرگ بین المللی برای ایران به حساب می آید.

 

*سیاست خارجی دولت احمدی نژاد بر پایه عزت ،‌حکمت و مصلحت است

وی سیاست خارجی دولت نهم و دهم را در جهت اعتلای نظام جمهوری اسلامی ایران دانست و گفت:در دولت احمدی نژاد دوره جدیدی در قواعد بین الملل برای ایران رقم خورد که استفاده از تریبون های بین المللی علیه استکبار جهانی از ویژگی بارز آن می باشد.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی سیاست احمدی نژاد را بر پایه عزت، حکمت، و مصلحت دانست و خاطرنشان کرد:دفاع از ملتهای آزاده و مظلوم دنیا،‌ایستادگی در برابر غایت خواهی استکبار جهانی،‌تاثیر گذاری بیشتر ایران در منطقه و نظام بین الملل و مواضع قوی ایران در خصوص مسائل منطقه ای و جهانی  از ویژگیهای شاخص سیاست خارجی دولت احمدی نژاد است.

 

*تبعیت از رهبری و تمکین به قانون اساسی عامل وحدت کلمه است

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در پایان با اشاره به سال همت مضاعف و کار مضاعف گفت:مقام معظم رهبری با تدبیر خود بعد از پایان جریان نفاق و جبران هزینه های مادی و معنوی که نظام برای مقابله با آن صرف کرد سال جدید را با عنوان همت مضاعف و کار مضاعف برای جبران و پیشتازی به سوی آینده و قله های افتخار نامیدند.

وی خاطر نشان کرد:در این سال گروهها، نیروها و احزاب سیاسی برای رسیدن به وحدت کلمه و پرهیز از نفاق که همانا در تبعیت از مقام معظم رهبری و تمکین به قانون اساسی است باید همت مضاعف داشته باشند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet