شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/03/24 10:22:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
پزشکیان:

وجود ابهام نمی‌تواند دلیلی برای اجرانکردن قانون باشد

**یک عضو فراکسیون خط امام(ره) مجلس شورای اسلامی، گفت: اطاعت از تاکیدات و تاییدات مقام معظم رهبری در خصوص اجرای قانون، راهکاری است که می‌تواند به حل اختلافات موجود بین دولت و مجلس کمک کند.

مسعود پزشکیان در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: ممکن است ما با خیلی‌ها اختلاف سلیقه داشته باشیم و این اختلاف در قانون هم باقی بماند، اما آنچه می‌تواند این مجموعه را کنار هم قرار دهد و ایجاد وحدت کند و موجب حل دعوا شود اجرای قانون است، ولو این‌که خلاف میل ما باشد.

وی افزود: اگر ما قانون را بپذیریم و اجرا کنیم حتی اگر آن را قبول نداشته باشیم دعوایی ایجاد نمی‌شود، اما وقتی قانون را اجرا نمی‌کنیم ممکن است مسائل دیگری هم پیش بیاید و مزید بر علت شود.

نماینده‌ی مردم تبریز در خانه‌ی ملت، تاکید کرد: اگر دولت واقعا معتقد به ولایت‌مداری است باید قانون را اجرا کند، حتی اگر این قانون خلاف نظرش باشد. لذا دولت موظف است مصوباتی را که در حال حاضر معطل نگه داشته و اجرا نمی‌کند و یا آنها را بطور سلیقه‌ای اجرا می‌کند، به طور کامل به اجرا دربیاورد.

پزشکیان یادآور شد: اگر دولت اشکالی بر قانون مصوب مجلس وارد می‌داند، باید این اشکالات را بفرستد و خواستار اصلاح قانون بشود، اما تا زمانی که این قانون، قانون است باید آن را اجرا کند.

این عضو فراکسیون خط امام(ره) در پایان با بیان این‌که با اجرای قانون بسیاری از اختلافات به خودی خود حل می‌شود، گفت: قوانین مصوب مجلس توسط شورای نگهبان هم تایید می‌شود و تبدیل به قانون می‌شود. لذا دولت موظف به اجرای آن است و نمی‌تواند وجود ابهام در قانون را بهانه‌ای برای عدم اجرای آن قرار دهد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet