هدر موبایل
1389/03/24 11:36:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
کوثری:

قطعنامه اخیر زمینه شکست های بیشتر برای آمریکا در آینده است

**عضو هیات رییسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به ناکامی آمریکا در ایجاد اجماع ضدایرانی در شورای امنیت گفت: شکافی که در اجماع مورد نظر آمریکا برای صدور قطعنامه ضد ایرانی ایجاد شد، در آینده عمیق تر و سبب ناکامی های بیشتر واشنگتن خواهد شد.

اسماعیل کوثری در گفتگو با ایرنا، رای منفی ترکیه و برزیل و رای ممتنع لبنان به قطعنامه را به معنای ایجاد شکاف در اجماعی دانست که آمریکا سعی داشت در شورای امنیت سازمان ملل علیه ایران تشکیل دهد.

نماینده مردم تهران در مجلس افزود: یکی از مهمترین دلایل ناکامی آمریکا در همراه کردن کشورها با سیاست های خود، بی توجهی آن به قوانین بین المللی و استفاده ابزاری از سازمان های مختلف جهانی از جمله سازمان ملل و شورای امنیت برای دستیابی به اهداف و منافع خویش است که کشورهای مستقل دیگر چنین رفتارها را برنمی تابند.

کوثری با اشاره به سخنان شب گذشته رییس جمهوری مبنی بر نقش انکارناپذیر ایران در معادلات و مناسبات بین المللی و منطقه ای گفت: علت نقش روزافزون جمهوری اسلامی ایران در سطح بین المللی و منطقه ای، حرف های تازه ای است که این کشور برای جهانیان دارد.

وی با بیان اینکه ملت های جهان دیگر اعتمادی به حرف های کلیشه ای و تکراری برخی قدرت ها ندارند، اظهار داشت که شهامت و جسارت ایران در زمینه طرح حرف های جدید بر اساس اصول اسلامی و الهی درجهان، بسیاری از ملت های جذب خود کرده است بطوری که روز به روز به تعداد کشورهایی که حقانیت ایران را پذیرفته اند، افزوده می شود.

این نماینده مجلس با اشاره به شتاب بالای روند گسترش روابط میان جمهوری اسلامی ایران به ویژه با کشورهای مناطق آمریکای لاتین و آفریقا گفت: تمایل کشورها برای توسعه مناسبات خود با تهران حاکی از آن است که به حرف ها و مواضع ایران را پذیرفته اند، به آن اعتماد دارند و از این مواضع حمایت می کنند.

 

** انتخابات عظیم 88 ادعای دمکراسی غرب را زیر سوال برد

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر سخنان اخیر رییس جمهوری که 22 خرداد سال 88 را آغاز جهانی شدن ملت ایران دانسته است، گفت: حضور بی نظیر و 85 درصدی و هوشیارانه مردم ایران در انتخابات سال گذشته دمکراسی را به معنای واقعی آن برای جهانیان به معرض نمایش گذاشت و ادعای دمکراسی غرب را زیر سوال برد.

کوثری با بیان اینکه میزان مشارکت مردم در انتخابات کشورهای غربی در ایده آل ترین حالت به 60 درصد هم نمی رسد، این میزان مشارکت را در تناقض با شعارها و ادعای آنها برای وجود دمکراسی در این کشور دانست.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet