هدر موبایل
1389/03/24 11:49:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات:

تاریخ قبل از اسلام در کتب درسی پالایش می‌شود

**سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تاریخ قبل از اسلام در تغییرات فعلی کتب تحصیلی حذف نخواهد شد گفت:تاریخ قبل از اسلام توسط نظام های قبل از انقلاب با جهت گیری خاص نوشته شده که توطئه ای با غلو و تحریف قلمداد می شود لذا این تاریخ بر اساس فرهنگ و آموزه های دینی در کتب درسی پالایش می شود.

نورالله حیدری نماینده مردم کوهرنگ در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان با اشاره به تغییر کتب مقطع دبستان گفت: تغییر کتب آموزشی مقطع دبستان ناشی از چند عامل است که عامل اصلی آن تغییر ساختار این مقطع از پنج سال به شش سال است که به تبع این عامل تغییر در محتوای دروس را در پی خواهد داشت.

وی عامل دیگر تغییر محتوای دروس را به روز رسانی کتب آموزشی دانست و ادامه داد: لازم است که بر حسب زمان و با تغییرات در علوم کتب تحصیلی نیز به روز شود و تغییرات آموزشی در آن لحاظ شود.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات با اشاره به ناکارآمدی و اشکالات کتب فعلی که در مقطع دبستان تدریس می شود گفت: کتب دوره دبستان فاقد تنوع و حافظه گرایی می باشند بنابراین معلمان نقش تکلم وحده را بر عهده دارند اما با اعمال تغییراتی در سیستم آموزش کشور فضای خلاقیت و پژوهش در دوره ابتدایی افزایش یافته و کودکان از همان ابتدا با محیط های آزمایشگاهی و پژوهشی آشنا می شوند.

حیدری با بیان اینکه تاریخ قبل از اسلام بر اساس فرهنگ و آموزه های دینی پالایش می شود اظهار داشت: قسمت های بسیاری از تاریخ قبل از اسلام با جهت گیری های خاص توسط نظام های قبل از انقلاب نوشته شده است که توطئه ای با غلو و تحریف در تاریخ به شمار می رود لذا اکنون بازنویسی و پالایش این تاریخ در دستور کار مسئولین ذیربط قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه تاریخ قبل از اسلام در کتب آموزشی حذف نمی شود بلکه بر اساس فرهنگ و آموزه های دینی پالایش می شود اذعان داشت: در تغییرات سیستم آموزشی کشور کتب زبان انگلیسی و عربی و درس فلسفه نیز به کتب دبستانی اضافه خواهد شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet