خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/03/24 12:20:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نماینده شوشتر و گتوند:

عامل وحدت و انسجام ملی ما ولایت فقیه است

**نماینده مردم شوشتر و گتوند در مجلس شورای اسلامی، با تصریح بر این‌که مشروعیت نظام مقدس جمهوری اسلامی به ولایت فقیه است، گفت: بنابراین اگر ولایت فقیه نباشد هیچ امری وجه شرعی و قانونی ندارد.

حجت الاسلام و المسلمین سید محمد سادات ابراهیمی درگفت‌وگو با ایسنا اظهار داشت: مهمترین موضوعی که باعث موفقیت مجموعه رهبری و ملت در امر حفظ این میراث ارزشمند شده، بعد دینی، اعتقادی و مذهبی مردم ایران نسبت به ولایت مداری اهل بیت‌(ع) و پایبندی آنها به مرجعیت و روحانیت است.

وی ادامه داد: در زمان قبل و بعد از انقلاب مردم ایران همواره مسائل شرعی و مسائل روز خود را از مراجع تقلید جویا می‌شدند؛ لذا مهمترین موضوع همان بعد اعتقادی و دینی ملت بوده است. البته رهبری و هدایت حضرت آیت‌الله خامنه‌ای که پس از ارتحال امام(ره)، سکان‌دار رهبری این مملکت شد، قطعا در پیروی مردم از ولایت موثر بود. ایشان مانند پدری مهربان چتر مهربانی خود را به سر همه ملت و جناح‌ها گستراندند و حمایت‌های مردم و جناح‌های مختلف و وحدت و انسجام میان آن‌ها هم همیشه وجود داشت.

نماینده مردم شوشتر و گتوند در مجلس شورای اسلامی گفت: مقام معظم رهبری با شروع جنگ نرم، هشداری تحت عنوان تهاجم فرهنگی به مسئولان داد که اگر از همان ابتدا این رهنمود ایشان توسط مسئولان کشوری به خصوص دولت و مجلس به طور جد پیگیری می‌شد، قطعا کمتر با ضرر و زیان‌هایی که هم اکنون شاهد هستیم، مواجه بودیم.

سادات ابراهیمی افزود: به هر حال رهنمودهایی که مقام معظم رهبری دراین زمینه دادند، با موفقیت‌هایی هم همراه بود و در مجموع می‌شود گفت آن انتظاری که دراین زمینه برآورده شد، در حد قابل قبولی است.

وی خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری اعتقادشان بر این است که قشر جوان، نسل سوم و چهارم انقلاب کسانی هستند که دین دار و دین مدارند و نسبت به احکام اسلامی پای‌بند هستند، گر چه بسیاری به خصوص بیگانگان وانمود می‌کنند که میان نسل جوان و اندیشه‌های امام راحل (ره) و ارمان‌های انقلاب فاصله افتاده است، ولی مقام معظم رهبری این چنین اعتقادی ندارد.

نماینده مردم شوشتر و گتوند در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: امام(ره) می‌فرماید: " اگر می‌خواهید آسیبی به مملکت و نظام وارد نشود، پشتیبان ولایت فقیه باشید." بی‌شک هر گونه سستی و سهل انگاری در این زمینه آسیب جدی وارد می‌کند. عامل وحدت و انسجام ملی ما ولایت فقیه است و اگر این میراث ماندگار دچار خدشه شود، قطعا وحدت ما نیز خدشه‌دار می‌شود و این امر به اختلاف‌های قومی، قبیله‌ای، جناحی و سیاسی نیز دامن می زند. مسائل اعتقادی هم به نوعی دچار فراز و فرودهایی می‌شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet