هدر موبایل
1386/11/13 07:33:00
سرویس سیاسی

حداد عادل: زبان فارسی زبان دوم جهان اسلام است

"غلامعلی حداد عادل"، عصر روز جمعه در مراسم تجلیل از اساتید زبان فارسی در مصر گفت: زبان فارسی زبان دوم جهان اسلام است .

وی خطاب به نخبگان و اساتید زبان فارسی که در دانشگاه‌های مختلف مصر در زمینه گسترش زبان فارسی فعالیت می‌کنند گفت: در آینده نزدیک اعتماد دو کشور به یکدیگر بیشتر خواهد شد و این موجب می‌شود که علاقه‌مندان و نخبگان مصر بتوانند با همتایان ایرانی خود راحت‌تر در ارتباط باشند.

رییس فرهنگستان زبان و ادب فارسی خاطرنشان کرد: مسوولین کشورهای اسلامی دائما از وحدت سخن می‌گویند ولی یکدیگر را به خوبی نمی‌شناسند، مسلمانان از یکدیگر بیگانه شده‌اند و ارتباطات آنان قطع شده و به سوی دیگری معطوف شده است .

وی افزود: تمدن غرب کاری کرده است که ما کنار هم هستیم ولی توجه‌ها جای دیگری است، برای شناخت و ارتباط بیشتر باید زبان یکدیگر را بدانیم.

حداد عادل با تاکید به اینکه تا اسلام در ایران پابرجاست زبان عربی هم مورد تشویق قرار می‌گیرد، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه زبان فارسی زبان دوم جهان اسلام است شما هم باید در فراگیری آن کوشا باشید و هرچه شما نخبگان مصری به آموزش زبان فارسی بیشتر توجه کنید امکان دسترسی شما به منابع اسلامی بیشتر و موجب می‌شود تا یکدیگر را بهتر بشناسیم .

در این مراسم که همه ساله به‌ابتکار رایزنی فرهنگی ایران در مصر برگزار می‌شود به تعدادی از اساتید، نخبگان و دانشجویان مصری جوایزی اهدا شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet