هدر اصلی
1386/11/15 13:09:00
سرویس کمیسیون ها
در کمیسیون تلفیق به تصویب رسید

اختصاص 290 میلیارد تومان به متروی تهران

مخبر کمیسیون تلفیق گفت: براساس مصوبه این کمیسیون و در راستای تسهیل و ساماندهی حمل و نقل شهری ۲۹۰ میلیارد تومان به متروی تهران اختصاص یافت.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، محمدمهدی مفتح روز دوشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به مصوبات جدید کمیسیون تلفیق اظهار داشت: کمیسیون تلفیق در ادامه بررسی لایحه بودجه 87 و در راستای افزایش امکانات حمل و نقل و تسهیل و ساماندهی حمل و نقل شهری مقرر کرد که جهت قطار شهری 7 کلان شهر، ردیف های مستقلی در نظر گرفته شود و اعتبارات هر کدام بطور مشخص به همان ردیف تخصیص پیدا کند.

وی افزود: بر این مبنا برای قطار شهری مشهد 160 میلیارد تومان، قطار شهری اصفهان 150 میلیارد تومان، قطار شهری تبریز 150 میلیارد تومان، قطار شهری شیراز 150 میلیارد تومان، قطار شهری کرج 100 میلیارد تومان، قطار شهری اهواز 80 میلیارد تومان و برای متروی تهران 290 میلیارد تومان بودجه تخصیص پیدا کرد و در مجموع یک هزار و 80 میلیارد تومان برای این منظور به این 7 کلان شهر بطور مستقل و در ردیف های مستقل تخصیص داده شد.

مخبر کمیسیون تلفیق خاطرنشان کرد: همچنین شهرداری کلان شهرها مجاز شدند تا سقف 10 هزار میلیارد ریال، برای پروژه های نوسازی بافت های فرسوده شهری و همچنین ساماندهی سکونت گاه های غیر رسمی با تضمین خود اوراق مشارکت منتشر کنند.

مفتح ادامه داد: براساس مصوبه دیگر کمیسیون تلفیق و در راستای مساعدت به دانشجویانی که شهریه پرداخت می کنند اعم از دانشجویان دانشگاه پیام نور، دانشگاه آزاد، مراکز آموزشی غیر انتفاعی و آموزشکده های تحت پوشش وزارت آموزش و پرورش مبلغ 120 میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافت که به نسبت تعداد دانشجویان مستقیما به صندوق های رفاه این مراکز آموزش عالی تخصیص پیدا می کند.

وی گفت: در مصوبه دیگر کمیسیون، برای ساماندهی و توزیع عادلانه کمک های اختصاص یافته به تشکل ها و مراکز فرهنگی و قرآنی غیر دولتی، کمیته ای متشکل از نمایندگان سازمان مدیریت و برنامه ریزی، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان تبلیغات اسلامی، سازمان ملی جوانان و یک نفر از اعضای کمیسیون فرهنگی تشکیل شد تا این کمیته بر توزیع عادلانه این اعتبارات نظارت کند.

مخبر کمیسیون تلفیق تصریح کرد: همچنین براساس مصوبه این کمیسیون، حسینیه ها، مساجد و تکایای روستاها از پرداخت بهای آب و برق و گاز و فاضلاب معاف شدند.

وی افزود: کمیسیون تلفیق در مصوبه دیگری مقرر کرد 10 میلیارد تومان به اعتبار سازمان تبلیغات اسلامی برای برنامه حمایت و هدایت فعالیت های فرهنگی دینی اضافه شود و همچنین 5/7 میلیارد تومان به حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی برای فعالیت های سینمایی و تقویت انتشارات سوره مهر اضافه گردید.

مفتح متذکر شد: براساس تصمیم دیگر کمیسیون تلفیق مقرر شد مستمری افراد تحت پوشش کمیته امداد حضرت امام و سازمان بهزیستی افزایش پیدا کند و همچنین تعدادی از نیازمندان حمایت این سازمان ها که در نوبت هستند بتوانند تحت پوشش قرار گیرند که میزان افزایش مستمری بعد از اینکه مبلغ این اعتبار مشخص شد، تعیین خواهد گردید.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet