هدر اصلی
1386/11/17 14:10:00
سرویس کمیسیون ها

مفتح: زمان اجرای قانون بیمه های اجتماعی کارگران ساختمانی تا پایان سال 87 کم لم یکن شد

مخبر کمیسیون تلفیق در جمع خبرنگاران از پایان بررسی لایحه بودجه کل کشور سال ۸۷ خبر داد و گفت: زمان اجرای قانون بیمه های اجتماعی کارگران ساختمانی تا پایان سال ۸۷ کم لم یکن شد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، مهدی مفتح افزود: کمیسیون تلفیق آخرین جلسه خود را شب گذشته برگزار کرد و بررسی لایحه بودجه در این کمیسیون به اتمام رسید و همچنان که در برنامه زمان بندی پیش بینی شده است امیدواریم از روز سه شنبه بیست و سوم بهمن ماه لایحه بودجه منطبق با گزارش کمیسیون تلفیق در جلسه علنی مجلس مطرح شود و انشاالله در همان زمان پیش بینی شده هم به اتمام برسد و قانون بودجه به دولت ابلاغ شود.

مفتح در ارتباط با مصوبات کمیسیون تلفیق گفت: براساس مصوبات روز گذشته بنیاد شهید و امور ایثارگران موظف شد نسبت به ارائه خدمات درمانی به مصدومین شیمیایی و اعصاب و روان ناشی از جنگ تحمیلی که صورت سانحه ندارند اقدام نمایند و اینگونه جانبازان و مصدومین شیمیایی و اعصاب و روان بتوانند از خدمات درمانی بنیاد شهید و ایثارگران بهره مند شوند.

مخبر کمیسیون تلفیق گفت: همچنین وزارت امور اقتصاد و دارایی موظف شد حذف اعلام شهرداری ها و برابر با اسناد تقدیمی و یا آرای قطعی مراجع ذی ربط نسبت به کسر بدهی دستگاه های اجرایی و پرداخت آنها به شهرداری از محل حساب آنها اقدام نماید.

وی با اشاره به مصوبه دیگر کمیسیون تلفیق گفت: زمان اجرای قانون بیمه های اجتماعی کارگران ساختمانی تا پایان سال 87 کم لم یکن شد. با توجه به هزینه سنگینی که این قانون در صدور پروانه های ساختمانی در سراسر کشور ایجاد کرده است مقرر شد که قانون بیمه های اجتماعی کارگران ساختمانی تا پایان سال 87 اجرا نشود تا در طول سال 1387 این مصوبه مجلس باشد و با همکاری دولت اگر نیاز شد نسبت به اصلاح موادی از این قانون اقدام شود.

مفتح تصریح کرد: در مصوبه دیگر کمیسیون تلفیق مقرر شد که 500 میلیون دلار به شبکه های گازرسانی اختصاص یابد با توجه به لزوم سرمایه گذاری برای تولید گاز و استخراج گاز از مخازن و همچنین انتقال گاز و خطوط انتقال با توجه به پیش بینی هایی که قبلا در کمیسیون تلفیق شده بود و سه درصد از درآمدهای حاصل از نفت را مستقیما برای افزایش تولید و استخراج نفت و گاز در مخازن پارس جنوبی منظور کرده بودیم 500 میلیون دلار از این محل قرار شد که مستقیما صرف لوله گذاری و گازرسانی به شبکه شود تا از این بابت هم نواقصی اگر در کل شبکه وجود دارد برطرف شود.

وی با اشاره به اجرایی شدن قانون مدیریت خدمات کشوری گفت: برای اینکه این قانون بتواند اجرایی شود کلا مبلغ یک هزار و 340 میلیارد تومان در کمیسیون تلفیق برای این امر اختصاص پیدا کرد.

مفتح گفت: 900 میلیارد تومان از این مبلغ در لایحه بودجه پیش بینی شده بود و 740 میلیارد تومان دیگر کمیسیون به آن اضافه کرد و با یک هزار و 340 میلیارد تومان اعتبار و با این موضوع که براساس این قانون اولین پرداخت هایی که به کارمندان مشمولین این قانون و بازنشستگان می توانند صورت بگیرد از محل سهام قابل عرضه در بورس خواهد بود به نظر می رسد که سال آینده شاهد اجرایی شدن این قانون باشیم.

مفتح با اشاره به لزوم تدوین آیین نامه برای قانون مدیریت خدمات کشوری گفت: البته طبیعی است که برای اینکه این قانون بتواند اجرایی شود حتما نیاز دارد که آیین نامه هایی را که در قانون پیش بینی شده است تصویب شود و براساس آن آیین نامه ها تک تک کارمندان باید تطبیق وضعیت پیدا کنند احکام آنها صادر شود و بعد از اینها است که قانون می تواند اجرایی شود البته زمان لازم اجرا شدن قانون از سال 1386 که قانون ابلاغ شده است می باشد.

مخبر کمیسیون تلفیق گفت: زمان لازم اجرایی شدن با این فرایندی که لازم است تا بتواند حکم صادر شود و هر فردی وضعیتش و میزان حقوقش و مطالباتش تطبیق پیدا کند اگر این زمان طول بکشد در آن تاثیری نمی گذارد ولی برای اینکه این قانون بتواند به خوبی شروع شود قطعا اعتبار می خواهد که اعتبار آن را تا حدودی کمیسیون تلفیق آن را به تصویب رساند که یک هزار و 640 میلیارد تومان بعلاوه سهام قابل عرضه در بورس که البته اگر هم مقداری باقی بماند می تواند در بودجه های سال بعد تامین شود.

مفتح در ادامه گفت: در مصوبه دیگر یک هزار و 800 ملیارد تومانی که در لایحه دولت در فصل حمل و نقل پیش بینی شده بود که یکسری هزینه هایی در ان انجام بشود بدین ترتیب تقسیم شد که 1600 میلیارد تومان برای طرح های در دست اجرا و طرح هایی که مصوبه ماده 32 قانون برنامه را دارند تخصیص پیدا کرد 100 میلیارد تومان به راه های روستایی اضافه شد و 100 میلیارد تومان هم برای مطالعه تا طی مرحله تصویب آن طرح در کارگروه ماده 32 تخصیص پیدا کرد تا این طرح هم پس از اینکه مطالعاتش انجام می شود بتواند عملیاتی شود.

وی گفت: اما آن طرح هایی که ماده 32 را گذارنده اند و توجیه پیدا کرده است براساس شاخص هایی که در برنامه پنج ساله چهارم گفته شد به آن طرح ها یک هزار و 600 میلیارد تومان تخصیص یافته است.

وی در ادامه افزود: دو میلیارد تومان برای پارک های علم و فناوری دانشگاه تهران و سایر دانشگاه ها تخصیص پیدا کرد و دو میلیارد تومان به شورای عالی استان ها اضافه شد.

مفتح در پایان تصریح کرد: روز گذشته کل مصوبات کمیسیون جمع بندی شد و ملاحظه شد که دو هزار و 100 میلیارد تومان درآمدهای مصوب در کمیسیون تلفیق نسبت به لایحه تقدیمی دولت افزایش یافته و این رقم حدود 7/0 درصد کل بودجه کل کشور بوده است، بدین معنا که مصوبات کمیسیون تلفیق حدود 7/0 درصد کمتر از یک درصد بودجه کل کشور را افزایش داده است.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet