هدر اصلی
1386/11/21 22:30:00
سرویس سیاسی

رئیس مجلس: امروز به همه جهان ثابت شده که ایران جایگاه تعیین کننده ای در جهان اسلام دارد

حداد عادل گفت: امروز به همه جهان ثابت شده که ایران به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی به جایگاه رفیعی از اقتدار و توسعه دست یافته و جایگاه تعیین کننده ای در جهان اسلام دارد.

وی  بعدازظهر امروز یکشنبه در سومین همایش اتحاد ملی و انسجام اسلامی در جمع علما، روحانیان و فرهیختگان استان زنجان، با تاکید بر اینکه ایران اسلامی همواره به عنوان نقطه اتکا جهان اسلام مطرح بوده است، ادامه داد: همه امروز به این باور رسیده اند که اگر قرار است صلح و امنیتی در منطقه ایجاد شود با نادیده گرفتن ایران این صلح و امنیت ایجاد نخواهد شد.

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: نگاه آن زمان به ایران نگاهی استعماری و استبدادی بود و آنچه که در 30 سال قبل، ایران شاهد آن بود وابستگی کامل به غرب و استعمار غرب بود و هرگز دولتمردان ایران در تصمیم گیری مستقل عمل نمی کردند.

حداد عادل با تاکید بر اینکه استعمار قبل از انقلاب در رگ و ریشه ایران دمیده شده بود، خاطرنشان کرد: قبل از انقلاب گروه ها و عناصر و احزاب مختلف به شکل افراطی و بدون در نظر گرفتن اسلام هر کدام به کشور و قدرتی وابسته بوده اند.

وی یادآور شد: به طور مسلم ملت ایران در آن دوران فاقد رهبری منسجم بود که با تدبیر امام خمینی (ره)، رهبری نهضت عظیم اسلامی به دست وی تحقق یافت.

حداد عادل ادامه داد: استعمار خارجی در کنار استبداد داخلی، ملت ایران را در بدترین شرایط سیاسی، اقتصادی و اجتماعی قرار داده بود و آنان را از کوچکترین حقوق طبیعی شان محروم کرده بود.

رئیس مجلس شورای اسلامی با تشریح روند شکل گیری انقلاب اسلامی و ایثار و از جان گذشتگی بزرگان این نظام عنوان کرد: ملت ایران با شعار "استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی"، انقلابی را به جهان معرفی کردند که امروز از برکات آن همه جهانیان و آزادی خواهان بهره مند هستند.

حداد عادل خاطرنشان کرد: امروز به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران همه اقشار جامعه به خصوص نمایندگان مجلس دارای قدرت انتقاد از همه مسئولان و از عملکرد آنان و حتی رئیس جمهور را دارند.

حداد عادل، تلفیق آزادی و جمهوری اسلامی را مهمترین وجه و مشخصه بارز انقلاب اسلامی ایران دانست و تاکید کرد: مردم ایران همواره ملتی آزادی خواه و آزاد پرور بوده اند و آزادی را در قالب جمهوری اسلامی می خواستند.

حداد عادل با یادآوری سفر خود به کشورهای مصر و سودان اظهار داشت: آنچه که در این کشورها شاهد آن بودیم علاقه فراوان ملتهای این کشور به نظام جمهوری اسلامی و حرکتهای آزادیخواهانه صورت گرفته در این کشورها و عزت و افتخار ملت ایران بود.

رئیس مجلس شورای اسلامی  افزود: امروز ایران به برکت ایثار و ایستادگی و اعتقاد جوانان ایرانی به سکوهای رفیع افتخار و اقتدار دست یافته که نمود عینی آن در تحقق انرژی صلح آمیز هسته ای است.

حداد عادل با اشاره به وضعیت کنونی کشور عراق، خاطرنشان کرد: ایران امروز به نقطه ای از توانمندی و تاثیرگذاری در جهان اسلامی تبدیل شده که آمریکایی ها درخواست مذاکره با ایران را دارند و تنها راه برون رفت خود را منجلاب بحران عراق که به دست خودشان ایجاد کرده اند در کمک خواستن از کشور ایران می دانند.

رئیس قوه مقننه با تاکید بر اینکه ملت ایران به خاطر مردم مظلوم عراق با آمریکا مذاکره می کند، افزود: کشور و ملت ایران همواره در طول تاریخ 30 ساله نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران خواستار صلح و آرامش در جهان و منطقه بوده است و برای حاکم شدن صلح در عراق تلاش خواهد کرد.

نماینده تهران در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سال اتحاد ملی و انسجام اسلامی بیان داشت: بزرگترین حسن انقلاب اسلامی وحدت ملت و دولت و تلاش آنان برای اعتلای نظام اسلامی بود و حکومت دینی که در کشور ایجاد شد، توانست حرکتی نو و بزرگ در جهان ایجاد کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین  با اشاره به دستاوردهای علمی و تحقیقاتی کشور در 30 سال اخیر ادامه داد: ایران اسلامی امروز به لحاظ شاخصه های مهم علمی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی و همچنین سیاسی در نقطه مطلوبی قرار دارد و توسعه فضاهای علمی و آموزشی به عنوان اساسی ترین امر مورد توجه قرار دارد.

وی اعلام کرد: امروز شور و شوق غیر قابل وصفی در عرصه های مختلف علمی و فرهنگی در جامعه وجود دارد و امیدواریم این شور و شوق در صحنه اقتصادی نیز ایجاد شود که متاسفانه تاکنون این امر تحقق پیدا نکرده است و امیدواریم با برنامه ریزی های صورت گرفته  این امر نیز تحقق یابد.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet