هدر اصلی
1386/11/24 11:09:00
سرویس صحن

جبارزاده نسبت به عدم پاسخ گویی رئیس جمهور به سوالاتش تذکر داد

اسماعیل جبارزاده در تذکری آیین نامه ای نسبت به عدم پاسخ گویی رئیس جمهور به سوالاتش انتقاد کرد.

نماینده تبریز گفت: آقای رئیس جمهور گفتند که شما (نمایندگان) هر چه را که تصویب کنید ما عمل می کنیم. در سال جاری هفت مورد تخلف محرز وجود دارد که دولت به بودجه عمل نکرده است. بنده خواهش می کنم که تک تک سوالات را اجازه دهید از پشت تریبون مجلس قرائت شود.

وی گفت: زمانی که گفتید به بنزین 8/3 میلیارد دلار یارانه داده نشود چطور رئیس جمهور اجازه دادند که 5/6 میلیارد دلار واردات بنزین انجام شود.

سپس حدادعادل رئیس مجلس در پاسخ به تذکر وی گفت: شما سوالات را به ما دادید ما هم به رئیس جمهور دادیم. گفته شده که نماینده دولت پاسخ می دهند.

حدادعادل گفت: ما به وظیفه خود عمل کرده ایم.

جبارزاده هنگام ارائه تذکر خود در پاسخ رئیس مجلس گفت: ایشان (رئیس جمهور) باید در این مکان به سوالات پاسخ دهند.

گفتنی است حدادعادل رئیس مجلس در پایان سخنان احمدی نژاد رئیس جمهور گفت: براساس ماده 179 آیین نامه، سوالات توضیحی نمایندگان در شور اول یا دوم طرح ها و لوایح در مجلس کتبا به رئیس مجلس تقدیم می شود و رئیس این سوالات را به مخبر کمیسیون مربوطه یا نماینده دولت می دهد تا به هنگام توضیح و یا توجیه به آن پاسخ داده شود.

وی گفت: آقای جبارزاده نماینده تبریز نیز سوالاتشان را نوشتند. سپس احمدی نژاد رئیس جمهور در پاسخ به رئیس مجلس گفت: اگر این سوالات مربوط به بودجه 87 باشد پاسخ می دهم در غیر این صورت پس از بررسی نماینده دولت پاسخگو خواهد بود.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet