ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران
1386/05/03 12:12:00
سرویس صحن

حداد عادل: تامین امنیت، اولین و قدیمی‌ترین انتظار افراد یک جامعه از حکومت است

رئیس مجلس ضمن تقدیر از نیروی انتظامی و قوه قضاییه در برخورد با اشرار و ناامنی‌های اجتماعی گفت: تامین امنیت، اولین و قدیمی‌ترین انتظار افراد یک جامعه از حکومت است.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، غلامعلی حدادعادل در نطق پیش از دستور خود در جلسه علنی روز چهارشنبه با تبریک سالروز تولد امیرالمومنین (ع) و حضرت جواد الائمه (ع) خاطرنشان کرد: از خصوصیات دوران امامت حضرت علی (ع) این است که این دوران با مدت قابل توجهی از حکومت مقارن بوده است و ایشان از این حیث امتیاز خاصی در میان ائمه دارند و این وضعیت در اختیار ایشان بوده تا 4 سال و نه ماه حکومت قلمرو پهناور اسلامی را در یک دوران پر فتنه و پرآشوب و حساس بر عهده داشته باشند.

وی افزود: بنابراین احادیث و بیانات بجا مانده از امیرالمومنین بیش از احادیث سایر ائمه جنبه حکومتی دارد و محققان گفته‌اند نود درصد آنچه در نهج البلاغه آمده مربوط به همین دوران حکومت ایشان است.

رئیس مجلس متذکر شد: این منبع عظیم الهی می‌تواند الهام بخش همه حاکمان اسلامی باشد و همه مسلمانانی که در اندیشه و انگیزه حکومت اسلامی هستند باید نهج البلاغه امیر المومنین و آنچه از آن حضرت به جا مانده است را غنیمت بدانند.

حدادعادل با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران پرتویی از چراغ شعله افروز علوی است، گفت: ما نمایندگان مجلس و همه مسئولان جمهوری اسلامی باید به رهنمودهای امیرالمومنین در اداره کشور توجه دائمی داشته باشیم.

وی ادامه داد: رعایت تقوی که سخن دائمی علی (ع) در نهج البلاغه است ضروری‌ترین رهنمود برای ماست. همچنین تاکید بر اجرای احکام اسلامی، رعایت عدالت اجتماعی، رعایت حقوق مردم، دقت در مصرف بیت المال و بسیاری مطالب دیگر نیازهای هر روزه ماست که می‌توانیم برای یافتن راه خود از سخنان رهگشای امیرالمومنین استفاده کنیم.

رئیس مجلس در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تقدیر از نیروی انتظامی و قوه قضاییه در برخورد قاطع با اشرار و ناامنی‌های اجتماعی خاطرنشان کرد: انصافا این عزیزان زحمت بسیار کشیده‌اند و تلاش آنها نتیجه هم داشته است و باید از مدیران و همه برادران عزیزی که در نیروی انتظامی به تامین امنیت جامعه کمک می‌کنند سپاسگزاری کنیم.

حدادعادل افزود: امنیت اولین انتظار مردم هر جامعه از حکومت است. از آن روزی که جامعه شکل گرفته و حکومت در جامعه پدید آمده مهمترین علت تشکیل حکومت و قدیمی‌ترین انتظار مردم از حکومت‌ها تامین امنیت بوده است.

وی یادآور شد: مردم برای امنیت آن اندازه اهمیت قائل هستند که حاضرند در صورت لزوم از هر چیز دیگری برای امنیت صرف نظر کنند. معنی ندارد که در جمهوری اسلامی ما شاهد آن باشیم که معدودی اشرار و الوات از مردم اخاذی کنند و مزاحمت برای نوامیس مردم ایجاد کنند.

رئیس مجلس از برخورد قاطعانه و اعدام جمعی از اشرار تقدیر کرد و گفت: مسئولان ذی ربط مطمئن باشند که این خواست مردم و نمایندگان مردم است. البته طبیعی است که ما همواره بر رعایت عدالت و دوری از بعضی افراط کاری‌ها تاکید داریم ولی اصل موضوع مورد تایید است که انشاالله ادامه پیدا خواهد کرد تا این نوع رفتارهای ضد امنیت ریشه کن شود.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet