خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/04/07 12:12:00
سرویس اقتصادی
نکونام:

ما در آستانه‌ حرکت به‌ سوی اقتصاد آزاد هستیم

**نایب رییس کمیسیون اصل نودم قانون اساسی تصریح کرد: مجلس تلاش دارد با رفع نقایص موجود در اجرای سیاست‌های اجرایی اصل ۴۴، موانع و مشکلاتی که بر سر راه سرمایه‌گذاری بخش خصوصی وجود دارد را رفع کند.

"محمدابراهیم نکونام" در مراسم افتتاحیه مجتمع تفریحی- توریستی گلپایگان اظهار داشت: یکی از سیاست‌های دولت برای اجرای این اصل، خالی کردن تهران است که این امر از کارخانه‌های صنعتی و تولیدی آغاز می‌شود و تا 50 کیلومتری مراکز استان‌ها ادامه دارد و بالطبع باید این تعداد به طرف شهرستان‌ها سوق داده شود.

نایب رییس کمیسیون اصل نود افزود: برای مهیا کردن زمینه این جابه‌جایی‌ها، ابتدا باید شهرستان‌ها از نظر امکانات تفریحی و رفاهی آماده شوند که احداث مجتمع‌های تفریحی و توریستی نمونه‌ای از این دست اقدامات است که می‌تواند سرمایه‌داران را از تهران به طرف شهرستان‌ها سوق دهد.

وی خاطرنشان ساخت: اگر شهرستان‌ها مجهز به امکانات رفاهی، آموزشی و تفریحی مانند تهران نشوند، کسی تمایل به خروج از تهران نخواهد داشت.

نکونام درباره‌ حمایت دولت از بخش خصوصی، گفت: ما در آستانه حرکت به‌سوی اقتصاد آزاد هستیم. اگر امسال را با یک یا دوسال پیش مقایسه کنیم، متوجه می‌شویم که حمایت دولت از این بخش روبه افزونی است و موانع کم‌کم در حال کنار رفتن است.

نماینده‌ گلپایگان درخصوص تلاش های مجلس برای اجرای اصل 44 یادآور شد: مجلس تلاش دارد از طریق کمیسیون ویژه نظارت و پیگیری اجرای سیاست‌های این اصل، با رفع نقایص موجود در اجرای این سیاست‌ها، موانع و مشکلاتی که بر سر راه سرمایه‌گذاری بخش خصوصی وجود دارد را رفع کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet