هدر موبایل
1389/04/07 12:25:00
سرویس اقتصادی
رئیس کمیسیون کشاورزی :

اجرای هدفمندی یارانه ها در کشاورزی نگرانی هائی را به همراه دارد

**رجائی گفت : اجرائی شدن هدفمندی یارانه ها دردو بخش تولیدی مهم کشاورزی و صنعت نگرانی هائی را به همراه دارد .

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس در گفتگو با خبرنگار خانه ملت با بیان اینکه در اجرائی شدن هدفمندی یارانه ها درحوزهای  کشاورزی و صنعت نگرانی داریم گفت : مگر اینکه در این دو حوزه تولیدی مهم یعنی صنعت و کشاورزی  ،دولت منابعی را که می خواهد به عنوان کمک تزریق کند آنرا با حجم بالا ئی از تسهیلات بانکی تلفیق نماید تا بتواند تنشها را مهارکرده و مشکلات و آسیبها را به حداقل برساند .
عباس رجائی با اشاره به  اینکه کیفیت اجرا ی هدفمندی یارانه  ضرورت دارد گفت : اگر اجرائی شدن هدفمندی یارانه ها  به دقت انجام نگیرد  چه بسا مشکلات جدیدی را برای کشور به وجود می آورد .
عضو کمیسیون ویژه طرح تحول اقتصادی مجلس با بیان اینکه جراحی بزرگ اقتصادی در حال شکل گیری است گفت : لازمه اجرائی شدن هدفمندی یارانه ها  این است که مقدماتی فراهم شود البته هر اقدامی که صورت می گیرد ممکن است درصدی عوارض هم داشته باشد و خوب اجرا نشود  و مثلا در حدود  5 تا 10در صد هم خطا داشته باشد که البته  این خطا  قابل قبول است .
نماینده اراک با بیان اینکه در اجرائی شدن هدفمندی یارانه ها باید کمترین آسیب به بخش تولید کشور واردشود افزود : باید کاری کنیم که عوارض اجرائی شدن این طرح به حداقل برسد .
وی تصریح کرد : مهمتر از اجرای هدفمندی یارانه ها این است که ما در مقام اجرا از تولید جامعه مراقبت نمائیم که آسیب نبیند.
رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان اینکه آسیب دیدگی تولید در جامعه مشکلاتی را در بخشهای اجتماعی ، فرهنگی ، اشتغال ایجاد خواهد کرد گفت :  همه تلاشها باید این باشد که اولا فضای جامعه را آرام نگهداریم و احساساتی با موضوعات برخورد نکنیم و دوم  اینکه سعی کنیم که آسیبهای ناشی از کاهش سطح تولید را مدیریت کرده و درست عمل نمائیم .
رجائی با اشاره به اینکه در هدفمندی یارانه ها باید اطلاع رسانی مناسبی صورت گیرد گفت :
باید مردم را با آنچه که قرار است برای آنها انجام دهیم آشنا کنیم و سرعت در عمل را به صورت منطقه ائی داشته باشیم تا  آسیبها راچند برابرنکرده  و باعث ایجاد هیجاناتی در جامعه نشویم ، در صورتی که اگر این مسائل ذکر شده  شکل بگیرد به سمت و سوی خوبی خواهیم رفت .
نماینده اراک در مجلس با اشاره به اینکه تاخیر در اجرا ی هدفمندی یارانه ها خیلی نگران کننده نیست خاطر نشان کرد : به دلیل اینکه بین مجلس و دولت توافق شد که مقدمات کارآماده شود و به مرحله اجرا درآید  باید کمک کنیم تا زیر ساختها هم فراهم شود .
وی در ادامه گفت : باید در مقام اجرا عزم ملی و عمومی را  به وجود بیاوریم و این کار را به سرانجام برسانیم چون موضوع هدفمندی یارانه ها تنها موضوع دولت نیست و امروز که قرار است اجرائی شود لازمه اش این است که همه دستگاهها به این موضوع بپردازند و به نتیجه برسد .
رجائی در ادامه با اشاره  به این مطلب که ایجاد زیر ساختها در بخشهای مختلف متفاوت است گفت :  به عنوان مثال ما در حوزه  تامین اجتماعی و رفاه اجتماعی بخشی از اقدامات را طی سالها انجام داده ایم و شناسائی هایی صورت گرفته و نسبت به ده سال گذشته خیلی راحتتر اقشارآسیب پذیر را شناسائی می کنیم و به عنوان جامعه هدف به آنها می پردازیم ،همچنین  در حوزه مسائل مربوط به حمل و نقل هم  یک سری  مقدماتی اماده شد و  در برخی راههای کشور اصلاح ساختار صورت گرفت .
عضو کمیسیون ویژه طرح تحول اقتصادی در ادامه با بیان اینکه در حوزه صنعت برخی اقدامات  هم صورت گرفته است گفت : البته در حوزه صنعت به خصوص درآن مواردی که صنایع انرژی بر هستند نگرانی هایی را دارم هر چند که قرار است دولت  کمکهای خاصی را در این حوزه  داشته باشد .

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet