خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1389/04/07 13:01:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
رییس کمیسیون قضایی:

باید در هر کاری و حتی مجازات، عدل را مبنا قرار داد

**رییس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این‌که بقای انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی منوط به حفظ وحدت در جامعه است، ‌اظهار کرد: همه آحاد جامعه و مسوولان باید به دنبال مصالح نظام باشند و در جهت انقلاب و تقویت نظام حرکت کنند.

حجت‌الاسلام علی شاهرخی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در جمع اعضای بسیجی هیات‌های علمی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی سراسر کشور گفت: مقام معظم رهبری هرگاه احساس کنند اختلافی در کشور وجود دارد و وحدت مورد تاکید امام راحل مغفول مانده است، بنا بر ضروریات جامعه در فرمایشات‌شان بر موضوع وحدت تاکید می‌کنند.

وی وحدت را به عنوان موضوع مورد تاکید امام(ره) و علت پیروزی انقلاب دانست و افزود: هنگامی که رهبر معظم انقلاب مرتب بر موضوع وحدت تاکید می‌کنند، اختلافی هرچند کوچک با منشاء اختلاف سلیقه در جامعه به وجود آمده است که ایشان ناچار به هشدار بر حفظ وحدت می‌شوند. بنابراین همه آحاد جامعه به خصوص مسوولان و فعالان سیاسی باید برای حفظ وحدت در کشور تلاش نمایند.

نماینده مردم کوهدشت در خانه ملت در ادامه خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری هم‌چنین در این دیدار تاکید کردند که افراد از موقعیت و منزلت‌شان برای تقویت و پیشبرد نظام بهره گیرند، نه این‌که از این فرصت‌ها و مقام‌شان بر علیه نظام و وحدت در جامعه استفاده کنند.

شاهرخی با تاکید بر این‌که همه آحاد جامعه و مسوولان باید در جهت انقلاب و تقویت نظام حرکت کنند، ادامه داد: نباید این‌گونه باشد که افراد با سابقه‌ی انقلابی، علیه وحدت حرکت کنند و از وضعیت و جایگاه‌شان سوءاستفاده کنند، زیرا رعایت مصالح نظام بر همه واجب است و این گونه نیست که افرادی که موقعیتی در انقلاب پیدا کرده‌اند، بگویند که استثنا هستند و می‌توانند هر کاری را انجام دهند.

وی با بیان این‌که اساس حکومت اسلامی عدل است و این عدل باید شامل همه شود، گفت: برخورد با خطا کار باید همراه با عدل و انصاف باشد، نه این‌که اگر فردی مرتکب خطا و اشتباهی شد علیه او ظلم صورت گیرد، به عبارت دیگر اختلافات نباید منجر به فراتر رفتن از حد عدالت شود. در این میان متاسفانه برخی خودشان اجازه می‌دهند که به محض روی دادن اشتباهی از سوی افراد مختلف با او هرگونه برخوردی انجام دهند. این همان چیزی است که به صراحت در قرآن آمده است.

شاهرخی در پایان یادآور شد: ازآنجا که رعایت عدل و انصاف در قرآن آمده و در مذهب اسلام ریشه دارد باید در هر کاری و حتی مجازات هم عدل را مبنا قرار داد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet