هدر موبایل
1389/04/07 13:08:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو هیات رییسه کمیسیون امنیت ملی:

مدیریت دقیق،‌ قطعنامه‌ها را بی‌اثر کرده است

**یک عضو هیات رییسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفت: با مدیریت دقیق و جابه‌جایی اجناس و کالاهای تحریم شده از سوی ایران، قطعنامه‌ها نتوانسته‌اند اثر آنچنانی بر روند فعالیت‌های کشور بگذارند.

محمداسماعیل کوثری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره تحریم‌های جدید کنگره آمریکا علیه ایران اظهارکرد: آمریکا به عنوان یک کشور چه کاره است که بخواهد تحریمی را علیه کشور دیگری اعمال کند؟ این‌که از امکانات و اموال خود برای شرکت‌های خودی اعمال تحریم کند، قابل قبول است، اما این‌که به کشورهای دیگر تعیین تکلیف کرده و دستور دهد قابل پذیرش نیست، و اگر کشوری هم بخواهد این مصوبه را قبول کند یعنی در ذلت و خواری آمریکا است.

وی اضافه کرد: آمریکایی‌ها تاکنون قطعنامه‌های تحریمی بسیاری علیه ایران تصویب کرده‌اند اما به لطف خدا و‌ با همت بلند رهبری و مردم، هیچ کدام از این تحریم‌ها نتوانسته است ‌آن‌چنان تاثیری در روند کاری مسوولین کشور و مردم بگذارد و این تحریم‌ها به گونه‌ای نبوده‌اند که بتوانند ایران را دچار مشکل کنند.

وی گفت: اگرچه ممکن است این تحریم‌ها در مراحل اولیه مشکلاتی را برای کشور به وجود آورد، اما با مدیریت دقیق و جابه‌جایی اجناس و کالاهای تحریم شده، این قطعنامه‌ها نتوانسته‌اند اثر آنچنانی بر روند فعالیت‌های کشور بگذارد و نمونه آن، سه قطعنامه چند سال گذشته سازمان ملل بود که ایران با مدیریت توانسته‌ است پشت سر بگذارد.

این عضو هیات رییسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی ادامه داد: اگر چه آمریکایی‌ها تحریم را تصویب می‌کنند و یا سازمان ملل تحریم‌هایی علیه ایران اعمال می‌کند اما اگر می‌خواهند صادقانه عمل کنند در این‌صورت باید به کشورهای عراق و افغانستان بروند تا به امور کشورهایی که به ذلت و خواری کشانده‌اند، رسیدگی کنند.

این نماینده مجلس درباره واکنش ایران در قبال تحریم‌های اعمالی اضافه کرد: ایران باید با مدیریت دقیق و براساس محاسبات، نیاز کشور را در رابطه با حوزه‌های تحریم شده فراهم کند تا مثل گذشته با مشکل حادی برخورد نشود و بتوان از عهده تحریم‌ها برآمد، به خصوص پس از دوران دفاع مقدس ایران توانسته این توانایی را نشان دهد تا مشکل اساسی ناشی از تحریم‌های اعمالی به وجود نیاید.

وی با بیان این‌که تحریم‌های اعمالی آمریکا یک جانبه است، ‌گفت: تحریم‌های اعمالی از سوی آمریکا نشان ‌دهنده آن است که کشورهای دیگر به این تحریم‌ها بها نداده و از آن حمایت نمی‌کنند، به همین دلیل تحریم‌هایی که در کنگره آمریکا تصویب می‌شود - حتی اعمال تحریم علیه ایران در سازمان ملل - ‌تخلف بوده و این نشان دهنده واقعی نبودن جایگاه سازمان ملل است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet