شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/04/07 15:09:00
سرویس سیاسی
نشانه‌های درماندگی آمریکا در افغانستان

اختلاف نظر سناتورهای آمریکایی در مورد عملکرد پترائوس

**اختلاف نظر میان نمایندگان ارشد مجلس سنای آمریکا برسر جایگزینی دیوید پترائوس فرمانده نظامیان آمریکا در افغانستان به جای ژنرال مک کریستال شدت یافت.

به گزارش خانه ملت به نقل از سایت خبری فاکس نیوز، سنایورهای آمریکا در جلسه ای برای حل مشکلات آمریکا در افغانستان بر سر عملکرد فرمانده نظامی آمریکا در افغانستان

"دایانا فاینستان" سناتور دموکرات در مجلس سنای آمریکا در حمایت از  فعالیت ژنرال پترائوس فرمانده نظامیان آمریکایی در افغانستان گفت: 40 در صد از کشور افغانستان در کنترل طالبان است که این میزان در قندهار به 50 درصد می رسد.

وی درباره انتخاب ژنرال "دیوید پترائوس" اظهار داشت: او توانایی برعهده گرفتن هدایت کلیه نیروها را دارد، چنانچه پترائوس قادر به همکاری با سفیر آمریکا در افغانستان نباشد سفیر باید تعویض شود.

فاینستان با بیان اینکه دولت مرکزی افغانستان دارای ضعف و سستی است و باید ثبات یابد، تاکید کرد: آموزش نظامیان و پلیس افغان از اهداف ماست که البته با مشکلاتی نیز همراه است.

"لیندزی گراهام" سناتور جمهوری خواه در مجلس سنای آمریکا نیز در بررسی مشکلات آمریکا در افغانستان گفت: قوانین و برخی قواعد دست و پا گیر مانع از به نتیجه رسیدن عملیات نظامی در افغانستان شده است.

وی با تاکید بر ادامه عملیات بر ضد اشرار پس از جایگزینی ژنرال دیوید پترائوس به جای ژنرال "استنلی مک کریستال"، نگرانی خود را از ضعیف بودن روابط غیر مدنی آمریکا در افغانستان ابراز کرد.

سناتور جمهوری خواه مجلس سنای آمریکا که دولتش مورد انتقاد جامعه خود و جامعه جهانی برای حضور نیروهای نظامی در افغانستان است گفت: مشکل اصلی ما اکنون تعیین زمان برای خروج نظامیان آمریکایی از افغانستان است.

وی این توجیه که نیروهای آمریکایی برای آموزش نیروهای نظامی افغانستان در این کشور حضور دارند را قابل قبول دانست.

گراهام همچنین با انتقاد از سیاست های نظامی دولتش، نسبت به تغییر نکردن استراتژی غیر نظامی کاخ سفید در افغانستان با وجود بر روی کار آمدن ژنرال دیویدپترائوس ابراز نگرانی کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet