خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1389/04/07 12:43:00
سرویس سیاسی
رییس مجلس:

همت‌وکارمضاعف قطع‌نامه‌هاوتحریم‌هارابی‌اثرمی‌کند

**رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: یکی از راههای خنثی کردن قطعنامه ها و بیانیه های صادره کشورهای مختلف علیه ایران عملیاتی کردن موضوع همت مضاعف و کار مضاعف است که مورد تاکید مقام معظم رهبری است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، "علی لاریجانی" روز دوشنبه در مراسم سالگرد شهدای روحانی و طلبه استان لرستان گفت: یکی از خطوطی که دشمنان انقلاب بر آن تمرکز کرده اند تلاش در جهت ناکارآمد کردن اقتصاد کشور است. صدور قطعنامه هایی که بر ضد ایران صادر شد در این راستا بود.

وی خاطرنشان کرد: آنان متوجه شدند با صدور قطعنامه نمی توان مقابله ای با فناوری صلح آمیز بنمایند. لذا استراتژی خود را زمینگیر کردن مسائل اقتصادی قرار دادند. لذا لازم است با همت و تلاش مضاعف این توطئه ها را خنثی کرد.

رئیس قوه مقننه گفت: برای خنثی کردن اقدامات استکبار همه قوای کشور اعم از مجلس، قوه قضائیه و دولت باید تلاش کنند شرایط اقتصادی مردم بهینه شود.

وی یادآور شد: برای اینکه بتوانیم کشور را به توسعه و شکوفایی برسانیم باید تلاش مضاعف و همه جانبه در کشور صورت گیرد و برای این منظور دستیابی به رشد 8 درصدی امری ضروری است و نیازمند عزم ملی در این خصوص است.

رئیس مجلس در بخش دیگری از صحبتهایش به صدور بیانیه توسط کشورهای جی 8 درج برخی موارد علیه جمهوری اسلامی ایران پرداخت و افزود: آنها درخصوص مساله هسته ای ایران اظهار نگرانی کرده اند و گفته اند غنی سازی 20 درصدی در ایران باید تعطیل شود. آنها همچنین بر مسائل حقوق بشر ایران خرده گرفتند در حالی که خود در زندانهای ابوغریب و گوانتانامو بزرگترین جنایات را به انجام رساندند و به مراسم عروسی در افغانستان به نام مبارزه با تروریست حمله کردند و جنایت آفریدند اما آنها باید بدانند در مساله هسته ای آرزوی متوقف شدن فعالیتهای هسته ای را به گور خواهند برد.

لاریجانی  در ادامه تاکید کرد:آن دوره ای که شما فکر می کردید که شرایط را می توان تغییر داد به سر آمده آن عصر عوض شده . ملت از دستاوردهای خود صیانت می کند این قطعنامه ها هم کاری نمی تواند بکند.

 

شهید بهشتی از آرمان روحانیت حمایت می کرد

 

وی در بخش دیگری از صحبت هایش به فاجعه هفتم تیر و شهادت شهید بهشتی و هفتاد و دو تن از یاوران انقلاب پرداخت و افزود: حرکت شهدای هفتم تیر به ویژه شهید بهشتی حرکتی در مسیر عاشورا بود.

لاریجانی گفت: شهید بهشتی چه قبل از انقلاب و چه پس از آن خط، فکری عمیقی را مبتنی بر پیاده کردن خط اسلامی به همراه شهید مطهری و باهنر در حوزه علمیه درپیش گرفته بود.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: شهید بهشتی به همراه شهید عربی شورای انقلاب فرهنگی را سامان داد و حزب جمهوری اسلامی را احیاء نمودند و تلاش خود را در جهت تدوین قانون اساسی و مسئله جمهوری اسلامی قرار داد.

لاریجانی یادآور شد: شهید بهشتی همچنین بخشی از کار خود را بر مسئله صیانت از افکار و آرمان های اسلامی و مبارزه با کج اندیشی ها قرار داد؛ گروه هایی که نسبت به اسلام راه امام (ره) اقدام به مخلوط سازی می کردند.

وی تصریح کرد: شهید بهشتی مظلومیت را پذیرفت و از آرمان روحانیت اصیل دفاع کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی سپس به مسئله درگیری بنی صدر با شهید بهشتی پرداخت و افزود: بنی صدر از روز اول شروع به بدرفتاری با یاران نزدیک امام و انقلاب نمود، به نحوی که بنی صدر اقدام به تیراندازی های سیاسی با تمام افرادی که در شورای انقلاب بودند ازجمله شهید باهنر، شهید بهشتی و مقام رهبری نمود، آنگاه بنی صدر با مجلس و قوه قضائیه درگیر شد چرا که او انحصارطلب بود و در این بین بنی صدر انحصارطلبی اش را به شهید بهشتی نسبت می داد.

لاریجانی اظهار داشت: شهید بهشتی و یارانش در حزب جمهوری پیام واقعه انقلاب را مشخص کرد و در حزب جمهوری، جان خود را در طبق اخلاص قرار داد تا نشان دهد نظام اسلامی که براساس فکر و روحانیت باشد دارای اصالت است.

رئیس قوه مقننه گفت: پیام شهید بهشتی پیام اصالت فکر اسلامی بود که امروز شاهد آن هستیم شهدای روحانیت در همان مسیر قرار دارد.

وی یادآور شد: مسیرهای فاقد روحانیت راه های بدون اصالت است، اگر امروزه اسلام را داریم در پناه حوزه های علمیه است. راه های گذشته چه گرایش های التقاطی چه لیبرال فاقد اصالت هستند، اصالت فکری که به ما رسیده مدیون روحانیت است؛ چرا که آنها اسلام را به خوبی تطبیق می کنند.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: امروز اگر جمهوری اسلامی بخواهد مسیر خود را دنبال کند باید به حوزه های علمیه و اجتهادی توجه کند، گرایش های صوفیه و جزیه در راه علمای اسلامی قرار ندارد و باید مسیر درست را برگزیند.

وی خاطرنشان کرد: اگر کسی می خواهد پیرو مقام ولایت و مقام معظم رهبری باشد باید فکر اسلامی را از روحانیت برداشت کند.

 

موضوع فرهنگ وجه غالب انقلاب اسلامی است

رئیس قوه مقننه در بخش دیگری از صحبت هایش به مسائل فرهنگی پرداخت و افزود: مسئله فرهنگی یک وجه قالب در انقلاب است.

وی اولویت انقلاب را تقویت نیروهای مومن، انقلابی و فرهنگی دانست که همیشه در راه ولایت، انقلاب از دستاوردهای داخلی و خارجی حمایت می کنند.

وی تصریح کرد: گاهی در مسائل فرهنگی کشور تصورات غلطی مشاهده می شود، برخی تصور می کنند آراستگی فضای جامعه در برخی مسائل است اما باید بدانند در انقلاب و در جمهوری اسلامی مردم آزاد هستند و کسی نمی تواند به حقوق حقه آنها تعدی کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: صیانت از فضای جامعه صیانت از حقوق جامعه و مردم است و در این بین امر به معروف و نهی از منکر موجب آراستگی در فضای جامعه می شود.

لاریجانی تصریح کرد: پیامی که عاشورا به ما داد پیام امر به معروف و نهی از منکر بود زیستن همراه با عزت. هستی مسلمان به عزت و اسلام مرتبط است و در این بین جهاد این عزت را رقم می زند.

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: عصر امروز عصر اضطراب و سرگردانی است چون مفهوم شهادت در جوامع غربی به فراموشی سپرده شده است.

لاریجانی به سالروز وفات حضرت زینب کبری شیرزن حماسه عاشورا اشاره کرد و افزود: پیام حضرت زینب این بود که اگر حیات واقعی می طلبید باید زره جهاد و مجاهدت به تن کنید.

رئیس مجلس سپس به برنامه پنجم توسعه در مجلس پرداخت و افزود: همه باید برای توسعه کشور تلاش کنیم و تمرکز بر روی آبادانی و ایجاد زیرساخت های لازم بر روی توسعه فراهم شود در این بین نقشه آمایش کشور باید اجرایی شود تا جمهوری اسلامی ایران در منطقه به جایگاه حقیقی خود دست یابد.

رئیس قوه مقننه گفت: در برنامه پنجم توسعه آمایش متوازن استان ها مد نظر قرار گرفته است و تلاش می شود در این خصوص ظرفیت سازی لازم صورت گیرد.

پیش از سخنان رئیس مجلس حجت الاسلام والمسلمین میرعمادی نماینده ولی فقیه و امام جمعه خرم آباد طی سخنانی دکتر علی لاریجانی دانشمندی فاضل از خانواده علم و مرجعیت دانست و ازمقام ایشان تجلیل کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet