خبرگزاری خانه ملت

روز مجلس
1389/04/07 16:05:00
سرویس سیاسی
در پارلمان اروپا صورت گرفت

سخنرانی رئیس کمیسیون اروپا درباره برنامه صرفه‌جویی اقتصادی

**نماینده پارلمان اروپا در سخنرانی خود در پارلمان این قاره، از برنامه‌های صرفه‌جویی اقتصادی حمایت کرد و این امر موجب انتقاد کشورهایی مانند امریکا شد.

به گزارش خانه ملت به نقل از سی ان ان، خوزه مانوئل باراسو، رئیس کمیسیون اروپا در جلسه پارلمان اروپا در دفاع از برنامه های صرفه جویی اقتصادی تاکید کرد که زمان بسته های نجات اقتصادی به پایان رسیده است.
در ادامه این گزارش امده است: خوزه مانوئل باراسو در این جلسه گفته است: ما زمانی بسته های محرک اقتصادی ارائه می کردیم؛ اما حالا نوبت عقب نشینی تدریجی است و این کمکی است که می توانیم به رشد اقتصادی اروپا بکنیم.
رئیس کمیسیون اروپا همچنین تاکید کرد: برخی از اعضا اتحادیه اروپا مشکلات بدهی داشتند و اگر ما برای تقویت یورو ارز واحد اتحادیه اروپا اقدامی بکنیم به نفع اقتصاد جهانی هم خواهد بود.
وی در ادامه گفت: به نظر من به نفع هیچکس نیست که یورو وارد بحران شود.
رئیس کمیسیون اروپا دردفاع از برنامه های صرفه جویی گفت: برای جلوگیری از به خطر افتادن ارزش یورو، ضروری است که ما برای حل و فصل بحران مالی برنامه های دقیق مالی و بودجه ای داشته باشیم.
گفتنی است که رهبران کشورهای بزرگ اروپایی قول داده اند برای مقابله با بحران اقتصادی از بودجه عمومی خود بکاهند،اما این تصمیم انتقاد کشورهایی مانند امریکا و اقتصاد های نوظهور مانند برزیل را در پی داشته است.
از سوی دیگرنماینده پارلمان اروپا و تعدادی از کشورهای اروپایی براین نکته تاکید دارند که زمان بسته های نجات اقتصادی به پایان رسیده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet