حلول ماه ربیع الاول
1389/04/07 16:10:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
رییس کمیته حقوق بشرکمیسیون امنیت ملی:

مقامات آلمانی ازملت ایران عذرخواهی کنند

**یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به ضرب و شتم یک زن ایرانی در سفارت آلمان در تهران گفت: نمایندگان مجلس از شکایت این زن مضروب حمایت می‌کنند و حق وی را در مجامع بین‌المللی نیز پیگیری خواهند کرد.

فاطمه آلیا در گفت‌وگو با ایسنا، درباره‌ی حادثه‌ی ضرب و شتم یک زن ایرانی در سفارت آلمان در تهران، گفت: امروزه در جهان آن‌هایی مدعی حقوق بشر هستند که آن را اجرا نمی‌کنند. بسیاری از این موارد تبعیض‌آمیز در آلمان مشاهده شده است که می‌توان حادثه‌ای که برای یک زن محجبه در این کشور اتفاق افتاد را مثال زد که فقط وی به خاطر ظاهر اسلامی خود مورد هجمه قرار گرفت.

وی با بیان این که اکنون زن ایرانی در خاک جمهوری اسلامی ایران مورد ضرب و شتم قرار می‌گیرد، خاطرنشان کرد: این‌ها همه مظاهر توحش است. اکنون در قرن 21 که بحث مدنیت و عدالت مطرح است این اقدامات نشان از جاهلیت مدرن دارد. ما نیز به عنوان نمایندگان مجلس از شکایت این زن مضروب حمایت می‌کنیم و حق وی را در مجامع بین‌المللی نیز پیگیری خواهیم کرد که دیگر از این اتفاقات نیفتد.

رییس کمیته‌ی حقوق بشر کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس موارد نقض حقوق بشر که بیگانگان درباره‌ی هموطنان ایرانی انجام می‌دهند با کمک وزارت امور خارجه بررسی و پیگیری می‌شود.

او با اشاره به حادثه روی داده برای یک شهروند ایرانی در سفارت آلمان، گفت: در این حادثه یک حق فردی و یک حق عمومی وجود دارد. اگر یک زن هموطن ایرانی مورد ضرب و شتم قرار می‌گیرد، این اهانت به ملت ایران است که این حق عمومی است و مقامات آلمانی باید در این باره معذرت‌خواهی کنند. حق فردی نیز این است که این زن می‌تواند در این باره شکایت کند که ما نیز از شکایت وی حمایت کرده و پیگیری می‌کنیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet