ایام محرم 1398
1389/04/07 16:59:00
سرویس سیاسی

نتایج انتخابات پارلمانی اتیوپی تایید شد

**اداره ملی انتخابات اتیوپی نتایج قطعی انتخابات پارلمانی این کشور را که اواسط اردیبهشت ماه برگزار شده بود منتشر کرد

به گزارش خانه ملت به نقل از خبرگزاری فرانسه، اداره ملی انتخابات اتیوپی با انتشار نتایج انتخابات پارلمانی، پیروزی قاطع حزب ملس زناوی نخست وزیر این کشور و متحدانش را که در انتخابات پارلمانی که حدود 99 درصد آرا را به دست اورده بودند، تائید کرد.
بر اساس این گزارش،مرگا بکانا، رئیس اداره ملی انتخابات اتیوپی اعلام کرد جبهه انقلابی و دموکراتیک مردم اتیوپی که از سال 1991 قدرت را در این کشور در دست دارد در انتخابات پارلمانی اخیر موفق شده است، 499 کرسی از مجموع 547 کرسی پارلمان را به دست آورد و جناح مخالف نیز تنها توانسته است یک کرسی را از آن خود سازد.
یک کرسی دیگر نیز در این انتخابات به یکی از نامزدهای مستقل رسید این در حالی است که احزاب که در ائتلاف دولتی اتیوپی حضور دارند دیگر کرسیهای پارلمان را از آن خود کردند.
رئیس اداره ملی انتخابات اتیوپی تاکید کرد: انتخابات پارلمانی 23ماه مه معتبر، شفاف، عادلانه، آزاد و دموکراتیک بوده و میزان مشارکت مردم نیز در آن بسیار بالا بوده است.
وی همچنین گفت: 93درصد واجدان شرایط در این انتخابات شرکت کردند.
گفتنی است که هیئت ناظر انتخاباتی اتحادیه اروپا و همچنین ناظران امریکایی اعلام کردند در انتخابات 23ماه مه در اتیوپی اصول و معیارهای انتخاباتی بین المللی رعایت نشده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet