شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/04/07 18:15:00
سرویس سیاسی
لاریجانی:

ولایت‌فقیه عامل تحقق عدالت در کشور است

**رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: ولایت فقیه یک نظارت عالی و جامع بر حرکت کشور است.

 به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت علی لاریجانی روز دوشنبه در مراسم گردهمایی علما و روحانیون استان لرستان گفت: ولایت فقیه مخالف دیکتاتوریست و خواهان محقق کردن عدالت در کشور است.

لاریجانی خاطرنشان کرد: توسعه حوزه های علمیه برای پیاده شدن سیره علوی و لایه های فکری امری لازم و ضروری است و یکی از کارهای بسیار کلیدی در کشور به شمار می آید.

وی با اشاره به صحبت های مقام معظم رهبری درخصوص الگوی اسلامی ایرانی پرداخت و افزود: چند سالی است که مقام رهبری توصیه اکید به الگوی اسلامی ایرانی دارند و لازم است مسئولان در جهت تحقق این موضوع اقدام کنند.

رییس مجلس خاطرنشان کرد: در مجلس برای تحقق و عمق بخشیدن به الگوی توسعه ایرانی اسلامی بودجه 300 میلیاردی به توسعه مدارس علمیه تخصیص یافته است اما باید توجه داشت روحانیت باید از استقلال برخوردار باشد.

وی سپس به تشریح لزوم توجه به اینکه فضای کشور باید دچار آراستگی فرهنگ ایرانی اسلامی باشد پرداخت و افزود: اگر فضای کشور دچار نااراستگی شود تاثیرات نامطلوب خود را در جامعه بر جای می گذارد.

لاریجانی خاطرنشان کرد: اگر راجع به حجاب مسائلی مطرح می شود به معنی در تنگا قرار دادن مردم نیست بلکه به معنی احترام به حقوق مردم است.

وی توجه به امر به معروف و نهی از منکر را یکی از ارکان مهم اسلام دانست و افزود: توجه به امر به معروف و نهی از منکر موجب آراستگی در جامعه می شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه به مقوله امنیت پرداخت و افزود: مولفه امنیت در کشور از زیرساخت های مهم محسوب می شود.

وی در ادامه به بحث عدالت پرداخت و افزود: مدل توسعه ما پیشرفت و عدالت است و باید سهم مشترک نسبت به این موضوع در جامعه ایجاد شود.

وی افزود: عدالت در نفوس اسلامی یعنی شکوفا شدن استعدادهای مردم. این نوشکوفایی به معنی فعلیت پیدا کردن در سیاست، فرهنگ و مسائل اجتماعی است و باید توجه داشت برای این موضوع (شکوفا شدن استعدادها) باید رقابت وجود داشته باشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet