خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/04/07 19:15:00
سرویس سیاسی
/لاریجانی گردهمایی علما و روحانیون استان لرستان- کامل/

وحدت مهمترین عامل پایداری است

**رییس مجلس شورای اسلامی وحدت را مهمترین عامل پایداری در کشور عنوان کرد.
 به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت علی لاریجانی روز دوشنبه در مراسم گردهمایی علما و روحانیون استان لرستان گفت: ولایت فقیه مخالف دیکتاتوریست و خواهان محقق کردن عدالت در کشور است.

لاریجانی خاطرنشان کرد: توسعه حوزه های علمیه برای پیاده شدن سیره علوی و لایه های فکری امری لازم و ضروری است و یکی از کارهای بسیار کلیدی در کشور به شمار می آید.

وی با اشاره به صحبت های مقام معظم رهبری درخصوص الگوی اسلامی ایرانی پرداخت و افزود: چند سالی است که مقام رهبری توصیه اکید به الگوی اسلامی ایرانی دارند و لازم است مسئولان در جهت تحقق این موضوع اقدام کنند.

رییس مجلس خاطرنشان کرد: در مجلس برای تحقق و عمق بخشیدن به الگوی توسعه ایرانی اسلامی بودجه 300 میلیاردی به توسعه مدارس علمیه تخصیص یافته است اما باید توجه داشت روحانیت باید از استقلال برخوردار باشد.

وی سپس به تشریح لزوم توجه به اینکه فضای کشور باید دچار آراستگی فرهنگ ایرانی اسلامی باشد پرداخت و افزود: اگر فضای کشور دچار نااراستگی شود تاثیرات نامطلوب خود را در جامعه بر جای می گذارد.

لاریجانی خاطرنشان کرد: اگر راجع به حجاب مسائلی مطرح می شود به معنی در تنگا قرار دادن مردم نیست بلکه به معنی احترام به حقوق مردم است.

وی توجه به امر به معروف و نهی از منکر را یکی از ارکان مهم اسلام دانست و افزود: توجه به امر به معروف و نهی از منکر موجب آراستگی در جامعه می شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه به مقوله امنیت پرداخت و افزود: مولفه امنیت در کشور از زیرساخت های مهم محسوب می شود.

وی در ادامه به بحث عدالت پرداخت و افزود: مدل توسعه ما پیشرفت و عدالت است و باید سهم مشترک نسبت به این موضوع در جامعه ایجاد شود.

وی افزود: عدالت در نفوس اسلامی یعنی شکوفا شدن استعدادهای مردم. این نوشکوفایی به معنی فعلیت پیدا کردن در سیاست، فرهنگ و مسائل اجتماعی است و باید توجه داشت برای این موضوع (شکوفا شدن استعدادها) باید رقابت وجود داشته باشد.
                         

استقلال نظام برپایه اندیشه های امام خمینی رقم خورد 

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: استقلال نظام جمهوری اسلامی بر پایه اندیشه های متعالی امام خمینی (ره) رقم خرد.

وی تصریح کرد: انقلاب اسلامی ایران در صدد بود تا نظم جدیدی برای زیستن مسلمانان در دنیا عارض کند و در این بین شامل مولفه های مختلفی از جمله مسائل اجتماعی، اسلامی، نظری و سیاسی بود.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: از همان ابتدا یک عده از کشورها سعی کردند در راستای مقابله با اندیشه های انقلاب اسلامی برآیند و در راس آنها رژیم آمریکا خودنمایی می کرد.

وی یادآور شد: آمریکا توطئه های زیادی را بر علیه جمهوری اسلامی ایران رقم زد و با روی کار آمدن اوباما او سعی کرد چهره جدیدی را از این کشور به نمایش دهد و صحبت هایی در ترکیه و قاهره انجام داد و در این بین برخی ساده دلان فکر می کردند این حرف ها حقیقت است اما بیانات روشنگرانه مقام معظم رهبری در مشهد و 13 آبان، راهنمای عملی برای برملا شدن نیت استکبار بود تا بدین وسیله مردم دچار سوءفهم در این فازی ها اسیر نشوند.

رئیس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بصیرت رهبران ایران در منطقه حائز توجه و دقت است به نحوی که با تیزهوشی سکان کشتی نظام را به پیش بردند.

وی سپس به بحث مسئله هسته ای پرداخت و افزود: دست یافتن به مسئله انرژی هسته ای در راستای دستیابی به تکنولوژی و مسائل زیست محیطی بسیار دستاورد بزرگی است، دست یابی ایران به برخی سلاح های دفاعی در تولید موشک بالستیک نشان دهنده تلاش و قدرت فرزندان میهن اسلامی است.

لاریجانی تصریح کرد: آنها قصد داشتند برخی از کشورهای همسایه را بر علیه ایران تهیج کنند و بدین وسیله مشکلاتی را پیش پای ایران قرار دهند و در این بین هراس در دل کشورهای همسایه ایجاد کنند؛ اما ما با آنها کاری نداشتیم چرا که ما به تئوری امام(ره) باور داریم و هدف ما ایستادگی در برابر استعمار است.

 

استراتژی ایران، سیاست های امریکا را رسوا کرد 

وی در بخشی از صحبت هایش به مسائل سیاست های خارجی اشاره کرد و افزود: بیگانگان همواره سعی کردند القائاتی در کشور ایجاد کردند تا انقلاب را دچار فرسایش کنند که در این بین چالش های بی مزه ای در داخل کشور ایجاد شد و سعی کردند تضادهایی در مسائلی دینی و ولایت فقیه ایجاد کنند و چنین بیان کنند که ولایت فقیه امری غیرانتخابی است کما آنکه ولایت فقیه یک نظارت مثبت و همه جانبه بر قوای کشور است.

وی یادآور شد: حوادثی که پس از 11 سپتامبر در افغانستان و عراق به وجود آوردند برای این بود تا نظم جدیدی را در دنیا اعمال کنند اما روشنگری های جمهوری اسلامی موجب برملا شدن و رسوا شدن سیاست های آنان شد.

وی خاطرنشان کرد: استراتژی درست جمهوری اسلامی ایران باعث شد شکست های پیاپی برای امریکا رقم بخورد؛ در عین حال روشنگری های ایران در کشور عراق موجب شد تا سیاست های فرصت طلبی توام با دیکتاتوری نقش بر آب شود در این بین بوش با تحریک اسرائیل و ترغیب آن مقدمات حمله به لبنان را فراهم کرد، اما اسرائیل پس از 40 سال میدان داری از لبنان شکست خورد.

 ایران افتخار می کند که حامی حزب الله است

 

رئیس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: ایران افتخار می کند که حامی حزب الله است و به آن کمک می کند چرا که حزب الله بود که موجب شد سایه اسرائیل از لبنان زدوده شود.

وی ادامه داد: شکست بعدی اسرائیل در غزه رقم خورد و این همه به معنی این بود که تئوری یک جانبه گرایی آمریکا شکست خورد و این هدیه ایران به بشریت بود.

وی گفت: برخی کشورها پس از ناامید شدن از سیاست های خود رویکردشان را به مسائل داخلی قرار دادند متاسفانه بخشی از این کار پس از انتخابات به بیرون نمایان شد. هدف آنان این بود که اختلاف عمیق بین کشور ایجاد کنند و دموکراسی دینی را به چالش بکشد.

 

وحدت باید سرلوحه امور قرار گیرد

رئیس قوه مقننه یادآور شد: رهبر انقلاب پس از انتخابات ستونی مستقیمی را به جامعه نشان دادند که همه بفهمند جهت اصلی کجاست البته خیلی ها تلاش کردند تا به اهداف خود برسند اما موفق نشدند.

لاریجانی تصریح کرد: رهبر فرزانه انقلاب کشتی انقلاب را به اینجا رساندند،  ایشان پشت صحنه را می بینند و در مسائل اشراف دارند.

وی تصریح کرد: باید توجه داشت وحدت را سرلوحه کارها قرار دهیم و از اختلافات داخلی بپرهیزیم چرا که کشورهای خارجی درصدد این هستند میان مردم، دانشجویان تفرقه افکنی کنند اما رهبر انقلاب همواره بر وحدت تاکید دارند و مهمترین عامل پایداری را وحدت می دانند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet