هدر موبایل
1389/04/08 09:04:00
سرویس سیاسی
نایب رییس مجلس شورای اسلامی:

تفرقه همواره حربه دشمنان علیه نظام بوده است

**نایب رییس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه یکی از حربه‌هایی که دشمنان نظام و انقلاب از آن بهره برده‌اند، اختلاف افکنی و تفرقه بین مردم بوده است، تاکید کرد: رمز مقابله با تمام این توطئه‌ها، همان حفظ وحدت و یکپارچگی و پرهیز از دامن زدن به اختلافات بی‌وجه است.

"سیدشهاب الدین صدر" در گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت با اشاره به بیانات اخیر مقام معظم رهبری اظهار داشت: ایشان در دیدار هفته گذشته خود با اساتید بسیجی دانشگاه ها، وحدت و یکپارچگی را مهمترین نیاز کشور دانستند و فرمودند که هرگونه سخن و نوشته ای که حتی با نیت صادقانه نوشته شده باشد ولی موجب شکاف در جامعه و ظلم به افراد شود بر خلاف مصلحت کشور است.

وی افزود: رهبر معظم انقلاب باتوجه به شرایط حساس کنونی کشور، بارها و بارها اقشار مختلف جامعه را به وحدت و پرهیز از اختلاف دعوت کرده اند و فرمودند که اگر کسی نظر رهبری را خواست، نظر من این است که در این برهه حساس، همه افراد همدلی داشته باشند تا انسجام و یکپارچگی به وجود آید.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی، اتحاد را یکی از محورهایی ذکر کرد که چه قبل و چه بعد از پیروزی انقلاب مورد تاکید امام خمینی (ره) بوده است و گفت: امام قدس سره در رهنمودهای خود همه اقشار خصوصاً طبقات تاثیرگذار همانند حوزه و دانشگاه را به وحدت دعوت می کردند در حالی که در رژیم طاغوت تلاش ها برای اختلاف افکنی بین این اقشار تاثیرگذار صورت می گرفت.

وی یادآور شد: به فرموده امام (ره) کلمه توحید و توحید کلمه رمز پیروزی انقلاب ما بود و واقعاً ایمان مردم ما به خدا به عنوان یک جامعه موحد و وحدت کلمه ای که طول این اعتقاد داشتند عامل موثر پیروزی ما بود.

صدر اظهار داشت: بعد از پیروزی انقلاب نیز، اتحاد و یکپارچگی جامعه با شدت بیشتری در حفظ و ادامه راه انقلاب تاثیر داشته است بنابراین یکی از روش هایی که همواره دشمنان نظام و انقلاب از آن بهره برده اند، استفاده از حربه اختلاف افکنی و تفرقه بین مردم به شکل های مختلف بوده است که گاهی اوقات به اختلافات مذهبی و بحث شیعه و سنی دامن می زدند، گاهی اوقات به اختلافات قومی و قبیه ای پرداخته اند و گاهی نیز به اختلاف سلیقه های گروه های سیاسی و احزاب دامن زده اند و روی این موضوع سرمایه گذاری جدی کرده اند.

نایب رییس مجلس اظهار داشت: دشمنان انقلاب، سال های سال است که سعی دارند بین گروه ها اختلاف ایجاد کند که البته گاهی اوقات بهانه هایش فراهم می شود. یعنی در جامعه در مقاطعی رقابت هایی صورت می گیرد و در انتخابات های مختلف، رقابت ها باعث می شود اختلاف پررنگ شود و دشمنان در این برهه ها بیکار نمی نشینند و روی آن سرمایه گذاری می کنند.

وی ادامه داد: در حال حاضر کشور در شرایط حساسی به سر می برد خصوصاً پس از فتنه ای که بعد از انتخابات ریاست جمهوری در سال 88 شکل گرفت و اغتشاشات پس از آن، هزینه زیادی برای نظام و انقلاب ایجاد کرد و متاسفانه جمعی از افراد با سابقه در این امتحان، مردود شدند.

صدر گفت: این وقایع خوراک رسانه های بیگانه را فراهم کرد و رسانه هایی که تحت تسلط قدرت های بزرگ قرار دارند انواع و اقسام تبلیغات علیه نظام را صورت دادند.

صدر تاکید کرد: روشن است که رمز مقابله با تمام این توطئه ها، همان حفظ وحدت و یکپارچگی و پرهیز از دامن زدن به اختلافات بی وجه است.

وی ادامه داد: برای اینکه ما بتوانیم این مسیر را خوب دنبال کنیم و دچار انحراف و لغزش نشویم باید به یک شاخص توجه داشته باشیم که این شاخص راه و مواضعی است که رهبری نظام اعلام می کنند. در زمان امام خمینی (ره) نیز وقتی ابهام و اختلافی در جامعه ایجاد می شد، رای و نظر حضرت امام بود که جامعه را از بن بست نجات می داد. در سال های پس از ارتحال امام نیز هر زمان که شرایط کشور غبارآلود می شود آنچه می تواند جامعه را به راه درست هدایت کند و به جلو ببرد، توجه به شاخص اصلی یعنی حرکت در جهت رهنمودهای مقام معظم رهبری است.

صدر به بخش دیگری از بیانات اخیر رهبر معظم انقلاب در جمع اساتید بسیجی دانشگاه ها اشاره کرد و گفت: ایشان در سخنان خود تاکید داشتند که آرمان های نظام باید مورد توجه همه خصوصاً اقشار تاثیرگذار جامعه قرار گیرد، همچنین رهبر انقلاب به شاخص هایی از جمله استکبارستیزی، ایستادگی در مقابل حرکت کفر و نفاق و مرزبندی شفاف در مقابل دشمنان انقلاب و دین تاکید فرمودند.

نماینده مردم تهران اظهار داشت: برای اینکه ما مسیر انقلاب و راه امام را به خوبی و درستی طی کنیم نباید از این مسئله غافل شویم که این نهضت همیشه در مقابل استکبار و قدرت های بیگانه ایستادگی می کند و این راه را به دیگر کشورهای دنیا هم نشان می دهد. در حقیقت مقاومت قاطع و یکپارچه ای را براساس آموزه های دینی، سرلوحه خود قرار می دهد و در برابر فشارهای جهانی و توطئه ها دچار لغزش نمی شود.

صدر تصریح کرد: نکته بسیار مهمی که مقام معظم رهبری بارها به آن تاکید کردند، مرزبندی شفاف با دشمنان انقلاب و دین است. درواقع یکی از مسائلی که باید بین اقشار جامعه مخصوصاً اقشار تاثیرگذار مورد توجه قرار گیرد، این است که ما مرزهای خودمان را با دشمنان اسلام، انقلاب و کشورمان شفاف کنیم یعنی نمی شود مرزهای گروه ها و احزاب و اشخاص موثر جامعه با دشمنان روشن نباشد. چون هر وقت به این موضوع بی توجهی شده آسیب های جدی به کشور وارد آمده است.

نایب رییس مجلس گفت: ما باید مرز خودمان را با کسانی که اساساً دین و اسلام را قبول ندارند روشن کنیم چون ما به هیچ وجه نمی توانیم به آنها نزدیک شویم و با آنها هم داستانی و هم دلی داشته باشیم زیرا آنها از مبنا با نظام و انقلاب ما که براساس دین بنا شده مشکل دارند و با آن مبارزه می کنند.

صدر تاکید کرد: ما باید با کسانی که از اساس در مقابل انقلاب و امام قرار دارند و رهبری را قبول ندارند تکلیفمان را روشن کنیم.

وی گفت: اتفاقاتی که پس از پیروزی انقلاب افتاد و بعضاً موجب انحراف گروه ها و احزاب سیاسی و شخصیت های باسابقه شد همین موضوع بود یعنی وقتی مرزبندی ها با دشمنان انقلاب و نظام شفاف نمی شود، گروه بندی های جدیدی ایجاد می شود و یکسری افراد برای اینکه به مقاصد خود برسند با دشمنان نظام می نشینند و تبادل نظر می کنند و همراه می‌شوند که این غیرقابل قبول است.

صدر با اشاره به فرموده مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه اگر کسی مرزبندی شفاف با دشمنان انقلاب نکند، قدر خود را کاهش داده است و اگر به آنها گرایش پیدا کند از دایره نظام خارج شده است، خاطرنشان کرد: اتفاقاتی که در چند ماه اخیر شاهد بودیم این بود که برخی افراد با سابقه در انقلاب به این موضوع توجه نکردند و در واقع با دشمنان انقلاب هم‌راه و هم‌سنگر شده بودند و این روشن است که اگر افرادی بخواهند با حمایت دشمنان مقاصد خود را پیش ببرند و در حقیقت مردمی را که برای انقلاب اینگونه سرمایه گذاری کرده بودند را با دشمن معاوضه کنند، از دایره انقلاب و نظام خارج شده اند.

نماینده مردم تهران اظهار داشت: این نکته مهمی است که هرچه در جامعه روشنگری شود و مردم در جریان اتفاقات قرار بگیرند باعث می شود که برای دفاع از انقلاب بیشتر ایستادگی کنند البته به فرموده رهبر انقلاب، مردم از برخی از خواص بصیرت بیشتری دارند و جلوتر هستند که ما نظیر این جمله را از حضرت امام (ره) نیز شنیده ایم که فرمودند «امروز ملت چراغ راه روشنفکران خود شده است».

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری فرمودند که در موارد متعددی مردم، حقایق را از برخی خواص و نخبگان بهتر متوجه می شوند زیرا تعلقات آنها کمتر است و این از نعمت های بزرگ است. این فرمایشات رهبر انقلاب یادآور همان فرموده حضرت امام خمینی (ره) است.

صدر خاطرنشان کرد: نکته ای که در این سخن رهبر انقلاب وجود دارد، تعلقاتی است که باعث لغزش برخی خواص می شود مثل ثروت یا قدرت و یا حواشی دیگر که آحاد مردم تعلق کمتری به این امور دارند.

نایب رییس مجلس به اقدامات و تحرکات اخیر برخی کشورهای قدرتمند جهان علیه جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و گفت: دشمنان سعی دارند به هر طریق بر سر راه انقلاب مانع ایجاد کنند. گاهی بحث پرونده هسته ای را پیش می کشند که خوشبختانه علی رغم همه این تلاش ها، جمهوری اسلامی ایران دستاوردهای افتخارآمیزی را در این موضوع دانسته است.

وی افزود: دنیا نمی تواند مانع استفاده ایران از فناوری صلح آمیز هسته ای شود و ما نیز از این حق قانونی خود برای ادامه حیات کشورمان استفاده خواهیم کرد چون منابع انرژی موجود محدود است و همه کشورها مجبور هستند به سمت استفاده از انرژی های نو پیش بروند.

نماینده مردم تهران خاطرنشان کرد: دشمنان ما به شکل جدی سعی دارند فشارهایی را بر ما تحمیل کنند تا امور ما مختل شود البته آنچه که در سی و چند سال گذشته شاهد بودیم این بود که این تحریم ها هیچ تاثیری در اراده ملت ما در پیمودن راه انقلاب و اسلام ندارد.

صدر افزود: دشمنان مانع تراشی می کنند و ما هم باید در راه دفاع از انقلاب محکم تر و استوارتر باشیم و با وحدت و یکپارچگی، پشت سر مقام معظم رهبری، تلاش کنیم اقتدار کشورمان که روز به روز هم در دنیا بیشتر شده، افزایش یابد. همانطور که قرآن و رهبران دینی مژده داده اند قطعاً پیروزی از آن مردم ما و همه انسان های خداجوی و عدالت خواه است و قدرت هایی که امروز در دنیا عرض اندام می کنند مسیر رو به افول خود را طی خواهند کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet