هدر موبایل
1389/04/08 09:36:00
سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس خبر داد:

رفع مشکل نقدینگی دوهزار واحد صنعتی

**عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: تأمین تسهیلات برای بخش‌های مختلف صنعتی از طریق فاینانس و منابع داخلی در بخش‌های مختلف از جمله صنعت و تعاون از مواردی است که باید مورد حمایت جدی قرار گیرد.

"بهمن محمدیاری" نماینده مردم تالش در راستای جزئیات برنامه پنجم توسعه و مواد بررسی شده در این زمینه به روزنامه گلچین امروز گیلان گفت: مباحث مربوط به صنایع مختلف اعم از پتروشیمی، ارتباطات و معدن در قالب 4 کمیته بررسی شد و همراستا با آن نمایندگان پیشنهادهایی ارائه کردند که این پیشنهادها در جلسه‌ای با حضور کارشناسان و مسئولان ذی‌ربط ارزیابی شد و درخصوص موارد مختلف پیشنهاداتی به تصویب کمیسیون رسید و این پیشنهادها به عنوان مصوبات کمیسیون صنایع و معادن به کمیسیون تلفیق ارائه شد.

وی افزود: در نشست‌های صورت‌گرفته در این 4 کمیته در کمیته پتروشیمی در استان حمایت از پروژه محصولات نهایی و جلوگیری از صادرات مواد اولیه پیشنهاداتی مطرح شد و بنا شد به صادرات محصولات نهایی در صنعت پتروشیمی اولویت داده شود.

به گفته محمدیاری تأمین تسهیلات برای بخش‌های مختلف صنعتی از طریق فاینانس و منابع داخلی در بخش‌های مختلف از جمله صنعت و تعاون از مواردی است که باید مورد حمایت جدی قرار گیرد.

نماینده مردم تالش خاطرنشان کرد: رعایت استاندارد زیست محیطی و صنعتی و جایگاه ویژه‌ای که برای این ارگان‌ها در نظر گرفته شده از جمله پیشنهادات مطرح شده بود ضمن این‌که مسئله حمایت از بخش تحقیقات و پژوهش که بخشی از منابع مالی آن می‌بایست از سوی دولت تقبل شود در میان موارد مطروحه بود که با جدیت پیگیری می‌شود.

وی درخصوص سایر پیشنهادها کمیته‌های مورد بررسی استان مفاد برنامه پنجم توسعه اظهار داشت: مسئله شهرک‌های صنعتی و نیز ایجاد تأسیسات زیرساخت‌های این شهرک‌ها در نقاط مختلف از دیگر موارد مطرح شده بود.

محمدیاری در زمینه مفاد کمیته ارتباطات خاطرنشان کرد: در بخش ارتباطات بنا شد تا اتکا به مبادلات الکترونیکی و جایگزینی کارت‌های الکترونیک به جای وجه نقد یا پول تقویت شود و در بخش اسناد نیز قرار گرفتن اسناد الکترونیک به عنوان سندهای معتبر قابل پذیرش اعلام و امیدواریم به نتیجه برسد.

 

تحریم‌ها؛ تبدیل تهدید به فرصت

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در راستای تصویب قطعنامه چهارم شورای امنیت علیه ایران اظهار داشت: اینکه تصویب این قبیل قطعنامه‌ها در بخش‌های مختلف کشور را با محدودیت‌هایی مواجه می‌کند شکی وجود ندارد و از جمله این محدودیت‌ها در زمینه دستیابی به دانش فنی و تکنولوژی است اما در کنار این تحریم‌ها می‌توان به گونه‌ای عمل کرد که مانند یک فرصت برای کشور باشند.

محمدیاری خاطرنشان کرد: در راستای دور زدن تحریم‌ها باید به‌گونه‌ای عمل شود که بتوانیم راهکارهای جدیدی برای اتکا به متخصصین داخلی فراهم شود و در بسیاری از بخش‌های دانش فنی و تکنولوژی به خودکفایی برسیم و از طرفی هم راهکارهای رفع مشکلات را جست‌وجو کنیم و در نهایت بتوانیم محدودیت‌ها را به یک فرصت تبدیل کنیم.

 

رفع مشکل نقدینگی 2 هزار واحد مسکونی

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس درخصوص رفع مشکل نقدینگی برخی صنایع نیز تصریح کرد: در این زمینه از سوی مجلس اقداماتی صورت گرفته است و نمایندگان طی جلساتی با متولیان امر از جمله وزارت صنایع و معادن درصدد رفع این مشکلات برآمدند و تاکنون مشکل نقدینگی 2 هزار واحد صنعتی مرتفع شده است و باز هم در حال پیگیری هستیم و این مسئله را با جدیت دنبال می‌کنیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet