حلول ماه ربیع الاول
1389/04/08 09:11:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نماینده اصفهان:

الحاق صندوق بازنشستگی فولاد به سازمان تأمین‌اجتماعی باید هرچه سریع‌تر عملیاتی شود

**نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نقش مهم ذوب آهن اصفهان در رشد و توسعه صنعت فولاد کشور گفت:این مجموعه بزرگ صنعتی، پیشکسوت صنعت سنگین در کشور است و لذا از جایگاه ویژه ای برخوردار است.

به گزارش ایسنا، شهرزاد افزود: ذوب آهن علاوه بر نقش تولیدی،در تربیت نیروی انسانی توانمند و مدیران صنعتی و رشد و توسعه صنعت در بخش ها و مناطق دیگر کشور نیز نقش آفرینی نموده است.

وی اظهار داشت: همه نمایندگان،صرف نظر از موقعیت جغرافیایی و مکانی ذوب آهن،در مقابل مسائل این مجموعه بزرگ صنعتی کشور مسوول هستند و باید در جهت رفع مشکلات آن تلاش کنند.

شهرزاد افزود: بسیاری از افتخارات و دستاوردهای صنعتی کشور نتیجه همت و تلاش طلایه داران و پیشگامان صنعت کشور است که با استفاده از تجربیات آنها استقلال و خودکفایی صنعتی در عرصه های مختلف پایه ریزی و تعالی پیدا کرده است، بنابراین توجه به امور بازنشستگان صنعت فولاد یک ضرورت است.

وی تصریح کرد: با توجه به این که فولاد مبارکه و فولاد خوزستان وارد بورس شده اند،هم اکنون بار مالی این صندوق که رقم قابل توجهی می باشد،بر دوش ذوب آهن اصفهان گذاشته شده و این امر باعث گردید، این شرکت نتواند توسعه خود را به نحو مطلوب دنبال نماید و از طرفی بحران اقتصادی جهان و..... شرایطی را فراهم نمود که مشکلات صندوق مذکور بیشتر نمایان شود.

وی افزود: رفع مشکلات این صندوق از دغدغه های اصلی ما بو دو خوشبختانه با تلاش هایی که در بودجه سال 1389 انجام شد،ادغام و الحاق صندوق بازنشستگی فولاد به تأمین اجتماعی مورد تصویب مجلس قرار گرفت و در قانون بودجه مصوب شد تا بخشی از بدهی ها از محل واگذاری ها پرداخت شود، اما این امر کافی نیست.

وی بیان داشت: نکته مهم این است که اقلام بودجه یک ساله است و ما فرصت زیادی برای اجرای آن نداریم و تا قبل از تصویب بودجه سال آینده باید این الحاق عملیاتی شود و هم اکنون بحث اصلی مربوط به رقمی است که سازمان تأمین اجتماعی مطالبه می کند که این رقم نیز باید منطقی باشد.

وی به مسوولان وزارت صنایع و معادن توصیه نمود که با همت و تلاش مضاعف و مستمر این کار سریعاً عملیاتی شود؛ چرا که این امر،علاوه بر رفع مشکلات صندوق،تأثیر مهمی نیز برای ورود ذوب آهن به بورس دارد.

وی در پاسخ به این سؤال که چرا صندوق بازنشستگی فولاد خود نمی‌تواند مطالبات بازنشستگان را بپردازد گفت: دستگاه های مسوول باید مباحث مالی این صندوق را بررسی کنند تا احیاناً اگر تخلفی در آن صورت گرفته بوسیله مراجع ذی ربط رسیدگی شود.

شهرزاد اهتمام مدیریت جدید ذوب آهن برای حل صندوق مذکور را یادآور شد و گفت:امید است هر چه زودتر ذوب آهن اصفهان با حل اینگونه مشکلات بتواند،به عنوان یک بنگاه بزرگ اقتصادی و صنعتی رشد و توسعه خود را دنبال کند و با همت و تلاش کارکنان توانمند آن به اهداف تعیین شده دست پیدا نماید و

برای رشد و توسعه مناسب باید از همه افراد با گرایش های فکری و سیاسی مختلف در جهت رشد و توسعه کشور استفاده نمود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet