خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/04/08 09:18:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو کمیسیون اقتصادی:

طرح تشکیل خانه شیر به سال آینده موکول خواهد شد

**یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: اگر صنعت شیر و لبنیات به بخش خصوصی واگذار شود، علاوه بر کاهش قیمت‌ها، کیفیت آن نیز افزایش خواهد یافت.

به گزارش ایسنا، سید ناصر موسوی لارکانی با بیان این‌که بخش خصوصی در بسیاری از فعالیت‌های اقتصادی و تولیدی بهتر از بخش دولتی عمل می‌کند، افزود: گاهی واگذاری حوزه‌هایی به بخش خصوصی باعث ایجاد رقابت و در نتیجه افزایش کیفیت می‌شود.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی در خصوص طرح تشکیل خانه شیر و تاثیر آن بربهبود صنعت لبنیات کشور اظهار داشت: هر چقدر که تولید محصولات دامی و کشاورزی قانونمند شود و طی برنامه منسجم کیفیت این محصولات ارتقا یابد، مسلما در جدایی از وابستگی به کشورهای دیگر موفق‌تر خواهیم بود.

وی افزود: طرح تشکیل خانه شیر در کمیسیون کشاورزی مجلس مطرح است، اما از آنجایی که مسائلی همچون آبخیزداری، منابع طبیعی و نظایر آن در اولویت بودند، بررسی آن به احتمال زیاد به سال آینده موکول خواهد شد.

موسوی لارکانی پیرامون وضعیت صادرات لبنیات ایران، تصریح کرد: در حوزه لبنیات ، صادرات زیادی نداریم و فقط به کشورهای همسایه نظیر عراق و افغانستان برخی از فرآورده های شیر را صادر می کنیم.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: از آنجایی که ایران کشوری کاملا اسلامی است، محصولات غذایی آن در کشورهای مسلمان خریداران زیادی دارد لذا اگر نوع و تنوع بسته بندی و همچنین کیفیت محصولات را افزایش دهیم، موفق به جذب بازارهای بیشتری خواهیم بود.

وی علت پایین بودن سرانه مصرف شیر را در ایران نداشتن اطلاعات دقیق از تاثیرات و فواید شیر و مواد لبنی عنوان کرد و گفت: با همه این اوصاف یکی از اقدامات خوبی که صورت گرفته، توزیع شیردر مدارس است، چرا که وقتی بچه ها در مدرسه عادت به استفاده از این ماده مغذی می کنند، برای آنها فرهنگ سازی می‌شود تا در منزل نیز ازاین محصول استفاده کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet