هدر موبایل
1389/04/08 10:01:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
محمدرضا تابش:

هنوز نتوانسته‌ایم رضایتمندی کامل مردم را فراهم آوریم

**رئیس کمیته اقتصادی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، گفت: تکلیف قانونی مشخص شده در برنامه چهارم توسعه کل کشور بر تامین هزینه های جاری کشور از محل درآمدهای غبرنفتی که عمدتاً از محل وصول مالیاتها می باشد تاکید داشت که این امر در پایان این برنامه بطور کامل محقق نگردید و به رقم ۷۷ درصد رسید.

پیش بینی رشد نسبت درآمدهای مالیاتی به تولید ناخالص داخلی به 10 درصد در برنامه پنجم

به گزارش ایسنا، محمدرضا تابش در بازدید از اداره دارایی شهرستان اردکان با بیان این مطلب افزود: در برنامه پنجم نیز پیش بینی شده تا نسبت درآمدهای مالیاتی به تولید ناخالص داخلی در پایان برنامه به 10 درصد برسد که این مقدار اکنون 6/7 درصد می باشد.این درحالیست که نرخ رشد مالیاتی باید صفر باشد تا فشار مستقیمی به مالیات دهندگان وارد نگردد.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه تصریح کرد: باید بر روی پایه های مالیاتی و افزایش کارایی و بهره وری نظام مالیاتی اقدامات موثرتری صورت گیرد تا این اهداف محقق گردد.

نماینده مردم اردکان همچنین با تاکید بر اینکه نفت سرمایه بین نسلی است و باید عایدات آن صرف سرمایه گذاری در بخش‌های گوناگون شود تصریح کرد:با ادامه روند کنونی تا چند سال آینده میزان مصرف این فراورده در کشور برابر با میزان استخراج آن خواهد شد و در این صورت هیچ درآمدی را عاید ما نخواهد کرد.اینجاست که نقش درآمدهای مالیاتی در پوشش هزینه های جاری بعنوان یک منبع قابل اعتماد و قابل برنامه ریزی مشخص خواهد شد به همین دلیل بسیار ضروری است که ضمن توجه به این موضوع اهمیت نقش مالیات در توسعه کشور برای مردم به طور دقیق تبیین گردد.

تابش همچنین با تاکید بر توجه به حفظ قدرت خرید مردم و ایجاد امنیت سرمایه گذاری گفت: مالیات ها باید بتواند، روند سرمایه گذاری در اقتصاد را اصلاح کند و نباید به گونه ای عمل شود که به عنوان یک عامل بازدارنده در روند سرمایه گزاریها بدل شود.

در ابتدای این بازدید مدیرکل امور مالیاتی استان در سخنانی با تشکر از حضور نماینده مردم اردکان در این اداره و بررسی مشکلات در بحبوحه فعالیتهای امور مالیاتی در سطح استان در این مقطع زمانی افزود:90 درصد درآمد استان از طریق وصول مالیات بوده که این اداره در این امر نهایت تلاش خود جهت رضایتمندی مودیان انجام داده است.

ابراهیمی ادامه داد: استان یزد بعنوان پنجمین استان کشور در زمینه تهیه بانک اطلاعاتی املاک و انجام مکانیزه امور نقل و انتقال و بعنوان دومین استان در زمینه تجهیز به سیستم مکانیزاسیون اخذ مالیات اشخصاص حقوقی می باشد.هم اکنون نیز سیستم حقوق و دستمزد بصورتED تهیه و اخذ می گردد.

وی با بیان اخذ 100 درصدی اخذ مالیات پیش بینی شده در دوماهه ابتدای سالجاری ،از رشد 9 درصدی این درآمدها نسبت به دو ماهه مشابه سال قبل خبر داد افزود : مالیات مصوب استان در سال 86 90 میلیارد تومان بود که پیش بینی می شود این میزان در سال 89 به 180 میلیارد تومان برسد.

از جمله موارد مطرح شده در این دیدار می توان به تامین نیروی موردنیاز،احداث ساختمان جدید این اداره،تامین نیازهای کارکنان ،چگونگی تسهیل در امور مالیاتی شهرستان و . . . اشاره نمود که مورد بحث و تصمیم گیری قرار گرفت.

 

 

باید از شیوه های صحیح علمی برای جهت دهی به استعدادها ورزش کشور استفاده کرد

نماینده اردکان همچنین  در مراسم افتتاح مدرسه فوتبال اردکان گفت: با بکارگیری شیوه های صحیح علمی و مدیریتی و برنامه ریزی اصولی می توان فرایند کشف،پرورش و بکارگیری استعدادها را بخوبی در جهت بالندگی و شکوفایی ورزش کشور هدایت کرد.

محمدرضا تابش، نایب رئیس فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی افزود: امروزه ورزش به اشکال گوناگون در سطح جهان نمود پیدا کرده و بسیاری از افراد جامعه چه بصورت قهرمانی و یا در بخش همگانی آن فعالند که این امر کمک شایانی به ایجاد و تقویت سلامت جسمانی و روانی در یک جامعه می کند.

نماینده مردم اردکان ادامه داد:سرمایه گذاری در امر ورزش را نباید هزینه تلقی کرد، بلکه الگوسازی جهت بنیان نهادن جامعه‌ای سالم،توانمند،خلاق و توسعه گرا نتیجه توجه به این امر مهم است.

وی ورزش را عاملی جهت تقویت اراده و روحیه شجاعت و از خود گذشتگی دانست و تصریح کرد:متاسفانه امروزه برخی رفتارهای نامناسب بخصوص در فوتبال که جذابیت بیشتری برای جامعه دارد باعث خدشه دار شدن اصل و هویت ورزش شده که این امر در جامعه اسلامی-ایرانی ما با داشتن فرهنگ غنی قابل توجیه نیست و باید چاره جویی شود.

تابش در بخش دیگری از سخنانش راه اندازی این مدرسه فوتبال را جهت شناسایی استعدادهای نونهالان و پرورش آنها را امری پسندیده و در عین حال ضروری دانست و افزود: باید سایر رشته های ورزشی نیز در سطح شهرستان به این امر مبادرت کنند و در این کار نیز باید ضمن اموزش اصول فنی ورزش ،تعلیم آموزه های دینی و تقویت روحیه ملی و فرهنگ اصیل ایرانی برای نوآموزان مورد توجه جدی قرار گیرد تا ورزشکارانی قهرمان؛متدین؛با اخلاق و وطن پرست داشته باشیم.

 

 

با وجود کارهای انجام شده هنوز نتوانسته‌ایم رضایتمندی کامل مردم را فراهم آوریم

بر مبنای این گزارش، نماینده مردم اردکان با حضور در جشن ولادت حضرت علی(ع) که در محله کوشکنو برگزار شد در سخنانی با تبریک ولادت حضرت علی (ع) به تشریح شمه ای از فضائل و مناقب آن حضرت پرداخت و بر لزوم شناساندن افکار و سجایای ائمه اطهار بخصوص امام علی(ع) به نسل جوان جهت الگوپذیری جوانان از منش و رفتار آن بزرگان تاکید نمود.

محمدرضا تابش با بیان این‌که مردم این خطه در سایه تعالیم اسلام و معاشرت و تاثیر پذیری از علمایی همچون مرحوم آیت الله خاتمی دارای صفات برجسته اخلاقی،تعهد دینی و روحیه انقلابی والایی هستند افزود: تقدیم شهدای زیادی که از این محله تقدیم انقلاب شده عملاً پایبندی مردم را به انقلاب گرانسنگ اسلامی نشان می دهد و ادای دین به این مردم ،تلاش همه جانبه مسئولان برای رفع نیازها و مشکلات آنها و فراهم نمودن زمینه رشد و تعالی جوانان این منطقه در عین حفظ حرمت و کرامت آنهاست.

منتخب مردم اردکان در خانه ملت با اشاره به اقدامات خوب و زیربنایی که از بدو انقلاب توسط دولت‌های مختلف و از جمله دولت فعلی انجام گرفته، این اقدامات را مهم اما ناکافی دانست و تصریح کرد: هنوز نتوانسته ایم متناسب با کار سترگ مردم و نقش آفرینی آنها در روند پیروزی انقلاب اسلامی و مقابله با توطئه های طراحی شده توسط بدخواهان نظام؛ موجبات رضایتمندی کامل آنها را فراهم آوریم و لازم است با تاسی به روش و منش والای حضرت علی(ع) در گسترش عدل و ریشه کن نمودن فقر و تبعیض بکوشیم و در جهت رسیدن به نظامی که مورد رضایت آن حضرت بود گام برداریم .وی جامعه طراز حضرت علی (ع) را جامعه ای دانست که براساس ارزش‌های والای الهی،اخلاقی و عقلانی اداره میشود، انسان عزیز و محترم است و مخالف در آن حق اظهار نظر و بیان دیدگاه‌ها و آراء خود را دارد.

تابش تصریح کرد: ما باید تلاش کنیم تا در سایه همدلی و هماهنگی و تلاش و برنامه ریزی و کار صادقانه و بی منت ،ارزش‌های مورد نظر امام علی(ع) را که مردم برای دستیابی به آنها انقلاب کردند در جامعه پیاده و زمینه تحقق آنها را فراهم نمائیم.

 

مسئولان قانونمندی،تحول گرایی و مردمی بودن را سرلوحه اقدامات خود قراردهند

نماینده مردم اردکان در جلسه شورای اداری این شهرستان نیز جدیت کامل مسئولان در جهت خدمت به مردم و گره گشایی از مشکلات آنان را وظیفه‌ای دانست که باید خالصانه و بی منت اداشود.

وی با تبریک میلاد امام علی(ع)به مدیران جامعه توصیه نمود تا به مشی و روش آن بزرگوار در ایفای مسئولیت‌های خود نسبت به مردم تاسی کنند.

محمدرضا تابش در این جلسه با گرامیداشت سالروز شهادت شهدای هفتم تیر از مقام علمی و مدیریتی شهید دکتر بهشتی تجلیل نمود و او را از نحله روشنفکران دینی برشمرد که نقش بی بدیلی در شکل گیری انقلاب و استقرار نهادهای قانونی پس از پیروزی انقلاب ایفا نمود.

وی با تاکید بر حفظ شان و اختیارات مسئولان در رده های مختلف افزود:مدیران دستگاه های اجرایی نیز باید با شناسایی امکانات و برنامه ریزى مطلوب و استفاده از تمامى ظرفیت ها و فراهم کردن زمینه مشارکت مردم و دخیل نمودن آنها در تصمیم گیری ها وظایف قانونی خود را عملی و مسئولیت خدمت گزاری خویش نسبت به مردم را ادا نمایند و در همه حال قانونمندی،تحول گرایی و مردمی بودن را سرلوحه اقدامات خود قراردهند.

منتخب مردم اردکان در خانه ملت با اشاره به اقدامات زیربنایی انجام گرفته و فراهم آوردن زیرساخت های مورد نیاز در چند سال اخیر تلاش برای استقرار توسعه متوازن و پایدار در شهرستان را مورد تاکید قرار داد .

وی تصریح کرد:تاکنون پروژه های مهمی در سطح شهرستان راه اندازی شده و خوشبختانه طبق برنامه زمانبندی و در یک سال آینده سه واحد بزرگ فولاد،چند واحد کاشی،شیشه،فرآوری روناس ، اکسید اورانیوم و . . . راه اندازی می شود که می تواند نقش به سزایی در اقتصاد شهرستان ،استان و کشور داشته باشد و لازم است مسئولان نیزمتناسب با سرعت این تحولات و چشم انداز آن برنامه ریزی و تصمیم گیری کنند.

تابش تعامل و هماهنگی با مسئولان ارشد کشور و استان را زمینه ساز اجرای چنین پروژه های مهم و تحول زا دانست و از حمایت های مدیران مختلف در سطح دولت جهت مرتفع شدن مشکلات و استاندار یزد جهت قول تامین آب مجتمع های فولاد اردکان قدردانی نمود.

وی همچنین با اشاره به جهت گیری سفرهای دور سوم هیات دولت که با رویکردی فرهنگی در حال انجام است ،ابراز امیدواری کرد مسئولان استان پروژه هایی را پیش بینی کنند که در تقویت بنیان های فرهنگی استان موثر باشد.

تابش همچنین از زحمات "عباسعلی روستایی" فرماندار سابق این شهرستان تجلیل و وی را فردی متعهد ،موقعیت شناس و با اخلاص دانست و با اهدای لوح و از زحمات وی تقدیر نمود.

در ادامه فرماندار و هر یک از مدیران شهرستان مسائل و مشکلات حوزه مسئولیت خود را مطرح و تصمیمات لازم اتخاذ گردید.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet