ایام محرم 1398
1389/04/08 09:49:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
ستار هدایت‌خواه:

انتقاد باید بدون آنکه مفسده‌ای در پی داشته باشد انجام گیرد

**نماینده مردم دنا و بویر‌احمد در مجلس تصریح کرد: کسانی که می‌خواهند در دایره‌ نظام جمهوری اسلامی باشند، باید اصل مبارزه با استکبار‌ستیزی را رعایت کنند.

ستار هدایت‌خواه در گفت‌وگو با ایسنا، در ارزیابی از تاکید مجدد مقام معظم رهبری در خصوص نیاز کشور به وحدت و یکپارچگی گفت: اساسا یکی از رموز پیروزی انقلاب و تداوم آن وحدت و همدلی همه آحاد ملت به ویژه نیروهای اثر‌گذار جامعه بوده است.

وی افزود: دشمن نیز این نقطه قوت را شناخته و در برنامه‌های خود آن را نشانه گرفته است و تلاش می‌کند به شیوه‌های مختلف در این جریان موسوم به جنگ نرم اختلافات میان آحاد جامعه به‌ویژه نخبگان را دامن بزند.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس تصریح کرد: مقام معظم رهبری نیز به عنوان کسی که دیدبان تیزبین حریم نظام مقدس جمهوری اسلامی و اندیشه دینی است، این توطئه‌ها و خطرات را می‌بیند و می‌شناسد و براساس تکلیف و وظیفه‌ای که دارند، آنها را گوشزد می‌کند. در واقع این تاکید ایشان ناظر بر اقدامات و برنامه‌ریزی‌های وسیع دشمن برای دامن‌زدن به مساله تفرقه در میان آحاد جامعه به ویژه نخبگان است.

وی ادامه داد: قطعا هم این فرمایش ایشان از جایگاه ولایی که دارند به عنوان یک امر و فرمان ولایی تلقی می‌شود و برای آحاد جامعه به ویژه نخبگان که نقش الگویی برای سایر جامعه دارند، یک تکلیف است که تلاش ‌کنند تا زمینه‌هایی که باعث ورود تفرقه و تشتت می‌شود، را برطرف کنند. به ویژه در میان قوای سه‌گانه، بعضا متاسفانه مشاهده می‌شود. به دلیل برخی مسائل شخصی یا گروهی یا تنگ‌نظری‌ها اقدامات، رفتار‌ها و گفتار‌هایی ابراز می‌شود که وحدت ملی را خدشه‌دار می‌کند و یا این دغدغه و نگرانی را در بین مردم را ایجاد می‌کند که نکند میان مسوولان تفرقه و تشتتی به وجود آید.

هدایت‌خواه، مخاطب این سخن مقام معظم رهبری را در وهله‌ی اول مسوولان به ویژه مسوولان رده اول کشور و بعد نخبگان و بعد از آن، سایر آحاد جامعه دانست تا آنها در شرایط کنونی مراقب باشند و چون دشمن از بسیاری از توطئه‌های خود مایوس شده در این عرصه نتواند با دامن‌زدن به برخی اختلاف‌نظرها و اختلاف سلیقه‌ها تفرق و تشتت را در جامعه ترویج کند.

این نماینده اصولگرای مجلس با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر ظلم‌نکردن به افراد یا فردی که مستحق این ظلم نیست آن هم در قالب گفتار و حرکات نابه‌جا، خاطرنشان کرد: گاهی شاهدیم برخی افراد به بهانه انتقاد و تحت این عنوان مسائلی را مطرح می‌کنند که از لحاظ شرعی به عنوان یک گناه تلقی می‌شود. مقام معظم رهبری هم براساس مبنای فقهی و شرعی، این مساله را ابراز کرده و هم به عنوان برخی واقعیت‌های تلخی که در جامعه وجود دارد.

نماینده مردم دنا و بویر‌احمد معتقد است که اگر هم قرار است انتقادی داشته باشیم، انتقاد روش صحیح خود را دارد و براساس فریضه امربه معروف و نهی از منکر باید این انتقاد از روش خاص خود بدون آنکه مفسده‌ای در پی داشته باشد انجام گیرد.

وی ادامه داد: ولی برخی افراد گاهی اوقات به بهانه انتقاد روش بدگویی، بداخلاقی و تهمت‌زدن و افترا و حتی غیبت را نهادینه می‌کنند، لذا مقام معظم رهبری براین مساله بار دیگر تاکید داشتند.

وی به استکبار‌ستیزی، ایستادگی قاطع در برابر کفر و نفاق و مرزبندی شفاف بین دشمنان به عنوان بخشی از شاخص‌های اصلی نظام از دید مقام معظم رهبری اشاره و تصریح کرد: این چند مورد به عنوان شاخص‌های اصلی قلمداد می‌شوند. در عرصه‌ی تقابل با جریان استکبار به عنوان دشمن اصلی نظام و انقلاب که یک اصل غیرقابل انکار است، قطعا باید مرز‌ها را شفاف کرده و مرز خود را با دشمنان مشخص کنیم تا دشمن در فضای ابهام‌آلود از عدم شفافیت استفاده نکنند.

وی با بیان این‌که اساس انقلاب اسلامی در مبارزه با ظلم و استکبار و تلاش برای تحقق عدالت و نجات مستضعفان است ،گفت: کسانی که می‌خواهند در دایره انقلاب و نظام جمهوری اسلامی حضور داشته باشند، باید این اصل را رعایت کرده و در عین حال برای آن‌که دشمن سوء‌استفاده نکند مرز‌های خود را با دشمن کاملا شفاف کنند.

وی در پایان گفت: چیزی که متاسفانه به خصوص در سال‌های اخیر و به ویژه در یک سال اخیر در جریان فتنه شاهد آن بودیم، این بود که کسانی که مدعی طرفداری از انقلاب و اندیشه‌های امام (ره) بودند، به‌گونه‌ای غیرشفاف عمل کردند که عملا در مرز و مسیری که دشمن می‌خواهد، حرکت کردند و به نوعی روحیه استکبار‌ستیزی و مبارزه با ستم و استکبار‌ جهانی را هم زیرسوال بردند و اکثرا تلاش بر تضعیف آن داشتند. این‌ها ناظر بر واقعیات تلخی است که بعضا شاهد بوده‌ایم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet