ایام محرم 1398
1389/04/08 10:23:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
رییس کمیسیون صنایع:

مشخص‌نشدن نرخ حامل‌های انرژی سرمایه‌گذاری جدید را با ابهام مواجه می‌کند

**رییس کمیسیون صنایع و معادن تاکید کرد: اگر نرخ حامل‌های انرژی در قالب قانون هدفمندسازی یارانه‌ها مشخص نشود، طرح‌های توسعه‌ای واحدهای اقتصادی و سرمایه‌گذاری‌های جدید با ابهام بزرگ در تصمیم‌گیری مواجهه می‌شوند.

سیدحسین هاشمی در گفت‌وگو با ایسنا، خواستار تسریع در تصمیم‌گیری دولتمردان در خصوص هدفمندسازی یارانه‌ها شد و افزود: اگر قیمت‌گذاری جدید حامل‌های انرژی هر چه سریعتر مشخص و اعلام نشود، صاحبان بنگاه‌های اقتصادی نخواهند توانست طرح توجیه فنی و اقتصادی‌شان را با وضعیت جدید مطابقت و به اجرا گذارند.

وی ادامه داد: بی‌توجهی به این موضوع موجب بی‌رغبتی سرمایه‌گذاران به سرمایه‌گذاری‌های جدید و توسعه نیافتن واحدهای موجود اقتصادی شده است که تاثیر آن بر بازارهای کار و مصرف خود را نشان داده است.

نماینده مردم میانه با اشاره به تاخیر دولت در اجرای قانون هدفمندسازی یارانه‌ها، ‌گفت: برآورده‌های کارشناسی حکایت از عدم تحقق درآمد بیشتر از 20 هزار میلیارد تومان داشت، به همین دلیل مجلس با واقع‌بینی رای به 20 هزار میلیارد تومان داد.

وی اظهارداشت: اگر دولت مصوبه مجلس را از ماه‌های ابتدایی سال اجرا کرده بود، می‌توانست در گزارشی در پایان شهریور ماه اعلام کند که به چه میزان از اهدافش رسیده است و با لایحه‌ای دو فوریتی درخواست 20 هزار میلیارد تومان دیگر می‌کرد، ولی کش و قوس‌های بعدی نشان داد تصمیمات دولت از عقبه کارشناسی سطح بالایی برخوردار نیست.

هاشمی تاکید کرد: اگر دولت قانون را هر چه سریعتر اجرا کند و فقط در فکر پرداخت نقدی به برخی دهک‌ها نباشد، همه بخش‌ها به ویژه بخش تولید مولد و سرمایه‌گذاران، از اجرای قانون منتفع می‌شوند.

نماینده مردم میانه با اشاره به دغدغه مشترک مردم سراسر کشور، گفت: « تورم ناشی از اجرای قانون»، « وضعیت اشتغال پس از هدفمندسازی یارانه‌ها» و« چگونگی توزیع منابع حاصل از اجرای قانون» از مهمترین دغدغه‌های مردم و تولیدکنندگان است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet