هدر موبایل
1389/04/08 10:25:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
محسن کوهکن:

در قضاوت‌ها باید عدل، انصاف و ادب را رعایت کنیم

**محسن کوهکن تاکید کرد: اتحاد در مقطع فعلی، به ویژه با در نظر گرفتن شرایط بین‌المللی و اعمال تحریم‌ها علیه کشورمان، بسیار ضروری است.

این عضو هیات رییسه مجلس در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم اتحاد و یکپارچگی، اظهارداشت: مهم این است که اتحاد حول ریسمان الهی شکل گیرد، البته در مواقعی به اتحاد بیشتر نیاز داریم.

وی افزود: پس از انتخابات ریاست جمهوری اتفاقاتی افتاد که یک فتنه جدیدی در داخل نظام و مقابل نظام شکل گرفت و اگر چه با حضور مردم در 9 دی و 22 بهمن و با راهنمایی‌ها و مدیریت مقام معظم رهبری این فتنه خنثی شد، اما هنوز رگه‌هایی از آن وجود دارد و در برخی مقاطع خود را نشان می‌دهد.

کوهکن ابراز داشت: نمی‌توان گفت این فتنه به طور کلی ریشه کن شده و در واقع احتیاج به زمان داریم تا چهره فتنه‌گران و فتنه‌جویان کاملا روشن شود.

وی ادامه داد: مطالب و گفته‌های فتنه‌جویان نشان می‌دهد که در چه ورطه‌ی افتاده‌اند؛ اگر چه تحلیل‌گران خارجی با صراحت، مرگ جریان آنها را اعلام کرده‌اند، اما باید واقع بین باشیم. القای یک فکر انحرافی ولو بسیار کم، همچنان وجود دارد و این هوشیاری ما را می‌طلبد.

وی خاطرنشان کرد: از نظر جهانی نیز در شرایطی هستیم که برای پیام بلند و رسایی که نظام جمهوری اسلامی به دشمنان مشخصا غربی‌ها و آمریکایی‌ها می‌دهد، باید ندای داخلی یک نوای یک صدا باشد.

کوهکن گفت: در چنین شرایطی که دشمنان فشار وارد می‌کنند تا ما از مواضع اصولی خود کوتاه بیاییم، ‌لذا کافی است که آنها در داخل تفرقه و چند صدایی را احساس کنند تا بتوانند از آن سوء استفاده کنند.

این عضو هیات رییسه مجلس تصریح کرد: اگر در مقابل فشارها و تحریم‌ها، ایستادگی - که خود محصول اتحاد است - داشته باشیم، نگاه جامعه به مسائل مدبرانه خواهد بود.

وی با بیان این که هیچ‌گاه نباید غفلت کرده و به خواب غفلت فرو رویم و احساس کنیم که نظام دشمنی ندارد، افزود: پس از انقلاب همیشه در اتفاقاتی که رخ داده شاهد صف‌آرایی دو جریان مقابل یکدیگر بوده‌ایم. یک جریان، جریانی بوده که دنبال کسب رضایت خداوند بوده و معتقد است که نظام باید در مسیر الهی حرکت کند و یک جریان هم این اعتقادات را در ارتباط فرد با خدا تعریف می‌کرده؛ این دو جریان به طور مداوم هستند و در هر مقطعی به شکل‌های مختلفی ظهور می‌کنند، لذا برای اینکه انسجام در داخل و در مقابل تفکر دوم داشته باشیم، باید اتحاد داشته باشیم.

وی با اشاره به بخش دیگر از بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر رعایت حقوق افراد حتی افرادی که مرتکب گناه یا خطایی شده‌اند، به مسائل اخیر مجلس در رابطه با مصوبه این قوه اشاره و خاطرنشان کرد: در این مسائل احساس می‌کردم ولو اینکه یک عده‌ای صادق هم باشند، اما در واکنش به رای یا عمل فرد دیگری که به تشخیص آنها اشتباه است، سریع او را از دایره نظام و نیروی انقلاب خارج می‌دانستند. گاهی این برخوردها متاسفانه با قرائت‌هایی که در شان افراد نیست همراه بوده و گاه در مسائل سیاسی، مسائل بیش از آنچه هست، بزرگ‌نمایی می‌شود.

وی ادامه داد: ممکن است افرادی مصوبه مجلس را خلاف شرع و قانون اساسی بدانند در حالی که این وظیفه شورای نگهبان است که در بررسی‌های خود این موضوع را تشخیص دهد.

به گفته کوهکن، اگر راجع به مساله‌ای علم نداریم، باید تحقیق و بررسی کنیم و قبل از تحقیق باید سکوت کنیم و پس از تحقیق، قضاوت کنیم و در این قضاوت باید عدل، انصاف و ادب را رعایت کنیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet