هدر موبایل
1389/04/08 11:15:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
محمدعلی رضایی:

شروط اعلام شده برای مذاکره با 1+5 منطقی است

**نماینده مردم تریت حیدریه در مجلس شورای اسلامی گفت: شروط تعیین شده از سوی رییس جمهوری اسلامی برای مذاکره با گروه ۱+۵ بر سر مساله هسته ای ایران کاملا منطقی و قابل قبول است.

اظهار نظر شفاف در خصوص بمبهای اتمی رژیم صهیونیستی، اعلام میزان پایبندی به مقررات ان.پی.تی و بیان شفاف دوستی و یا دشمنی گروه 1+5 در مذاکره با ایران شروطی است که رییس جمهور دیروز در نشست خبری با رسانه های داخلی و خارجی برای برگزاری مذاکرات اعلام نمود.

حجت الاسلام محمدعلی رضایی در گفت و گو با ایرنا افزود: طی چند سال گذشته ثابت شده که هرچه در مقابل غرب عقب نشینی شود آنها بیشتر پیشروی می کنند و خواسته های بیشتری را مطرح می کنند.

این نماینده مجلس افزود: به رغم همکاری فراوان ایران در جهات مختلف، شاهد صدور قطعنامه های سیاسی و سخیف از سوی شورای امنیت بودیم.

رضایی با طرح این سووال که تا کی می شود در برابر زیاده خواهیهای غرب کوتاه بیاییم و در مقابل معرفی ایران به عنوان یک خطر جهانی چشم پوشی کنیم، گفت: این شرایط در حالی است که رهبر معظم انقلاب اسلامی، رییس جمهور و ملت ایران در اظهارنظرات مختلف اعلام کرده اند که با ساخت بمب اتمی به لحاظ شرعی و اخلاقی کاملا مخالف هستند و حتی در این زمینه رهبر انقلاب فتوا نیز صادر کرده اند.

عضو کمیسیون عمران مجلس اظهار داشت: بالاخره باید تعیین تکلیف نهایی صورت گیرد و موضع شفاف غرب نسبت به ایران در جنبه های مختلف اعلام شود.

وی تاکید کرد: روشن شدن موضع غربیها و گروه 1+5 می تواند در کسب نتیجه مطلوب موثر باشد.

او گفت: خواسته های رییس جمهور بسیار خوب و به حق بود لذا حال باید منتظر اعلام نظر از سوی طرف مقابل باشیم تا ببینیم آیا منطق بر رفتارشان حکمفرما خواهد شد یا نه.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet