خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/04/08 11:20:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نماینده تبریز:

تعدد انتخابات برای دولت و مردم هزینه آور است

**نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی گفت: تعدد انتخابات در کشور برای دولت و مردم هزینه آور است.

شکور اکبرنژاد در گفت وگو با ایسنا، افزود: به نظرم برای از بین بردن این ایراد ، تجمیع انتخابات می‌تواند ضمن جلوگیری از هزینه‌های برگزاری انتخابات متعدد ، به نوعی آرامش روانی و اجتماعی و سیاسی نیز در کشور ایجاد کند.

وی اضافه کرد: بدون تردید نفس تجمیع انتخابات برای برون رفت از برخی مشکلات اساسی انتخابات زیاد در کشور خوب و مطلوب است ، اما اینکه این طرح چگونه به مورد اجرا گذاشته شود، جای بحث و بررسی عمیق کارشناسی دارد.

اکبرنژاد با اشاره به این‌که می‌توان با بازنگری در برخی از انتخابات به سمت تجمیع رفت، اظهارداشت: به عنوان مثال برای این کار می‌توان انتخابات شوراها را همزمان با ریاست جمهوری برگزار کرد که برای این اقدام نیاز به تغییرات داریم.

وی ادامه داد: برای تحقق این امر یا باید عمر شوراهای سوم را به شش سال افزایش داد و یا انتخابات آینده این شوراها را به دو سال تقلیل داد.

اکبرنژاد افزود: البته نظر اولی که افزایش دوره خدمت شوراها را در پی دارد، برخلاف قانون است و چندان منطقی به نظر نمی‌رسد، اما می‌توان با تغییر قانون عمر دوره چهارم شوراها را به دو سال تقلیل داد تا در مرحله بعدی همراه با انتخابات ریاست جمهوری برگزار کرد.

وی با بیان این‌که برگزاری انتخابات متراکم در کشور به سود فضای سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و روانی جامعه نیست، اجرای درست و منطقی تجمیع انتخابات را راهگشای بسیاری از مشکلات در این زمینه بیان کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet