شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1389/04/08 11:24:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
محمدرضا محسنی‌ثانی:

امکانات زیرساختی جهت سرمایه‌گذاری در سبزوار فراهم است

**نماینده مردم سبزوار، جوین و جغتای در مجلس گفت: امکانات زیرساختی در سبزوار جهت سرمایه‌گذاری فراهم است و هیچ‌گونه مشکلی از سوی ادارات شهرستان در این رابطه وجود ندارد.

به گزارش ایسنا، محمدرضا محسنی‌ثانی با بیان این مطلب در جمع خبرنگاران سبزوار برق مازاد شهرستان،‌ عبور خط 148 اینچ گاز از کنار شهرک صنعتی سبزوار، نبود مشکل زمین، وجود پل هوایی، در ردیف بودجه قرار گرفتن راه‌آهن شهرستان و ... را به عنوان امکانات زیرساختی جهت سرمایه‌گذاری مورد اشاره قرار داد.

وی در خصوص طرح نیروگاه شهرستان، به افتتاح دو پست برق در شهرستان و دستور کتبی وزیر مبنی بر ساخت نیروگاه به شرکت توسعه و ساخت نیروگاه‌ها و مشغول ساخت بودن این شرکت در راستای طرح این نیروگاه اشاره کرد.

وی در ادامه از کلنگ‌زنی شهرک صنعتی شماره 2 سبزوار در هفته آینده خبر داد و گفت: کارهای مطالعاتی این طرح انجام و مشاور گرفته شده است.

نماینده سبزوار با اشاره به فولاد سبزوار به عنوان یکی از فولادهای هشت گانه کشور اظهار داشت: این طرح نسبت به فولادهای هشت گانه که همزمان تصویب شد، از پیشرفت خوبی برخوردار است.

وی با اشاره به سرانه پایین صنعت سبزوار بر تلاش نمایندگان این شهرستان در راستای صنعتی شدن آن برای ایجاد اشتغال و درآمدزایی تاکید و خاطرنشان کرد: باید کارهای تجاری و بازرگانی سبزوار به سمت صنعت برود تا همان‌طور که در این بخش‌ها و بخش خدمات حرفی برای گفتن داریم، در بخش صنعت نیز این امر محقق شود.

محسنی با بیان این‌که با توجه به اصل 44 قانون اساسی و ابلاغ دستورالعمل‌های آن، دولت نمی‌تواند سرمایه‌گذاری کند، اذعان داشت: مجوز 49 درصد سرمایه‌گذاری دولتی را در صورت سرمایه‌گذاری 51 درصدی بخش خصوصی گرفته‌ایم که این مهم همت مردم و سرمایه‌گذاران را می‌طلبد.

وی در خصوص محسوب‌شدن بخش داورزن سبزوار در نقشه جغرافیایی خراسان رضوی به عنوان بخش برخوردار در عین محروم بودن آن اشاره و تصریح کرد: در این راستا اقدامات لازم جهت محروم بودن بخش جهت استفاده از امکانات بخش‌های محروم انجام شده است.

نایب‌ رییس کمیسیون اجتماعی در مجلس در خصوص بافت فرسوده سبزوار به 120 هکتار بافت فرسوده شهری و انجام مطالعات در این راستا، هم‌چنین برخورد مقداری بافت فرسوده با آثار باستانی اشاره کرد و اظهار داشت: مطالعات بافت فرسوده‌ کوی گلستان انجام شده و برای سرمایه‌گذاری آماده است.

وی در مورد عقب‌افتادگی شاخص‌های شهرستان از معدل استانی به عقب‌ بودن گاز، سرانه ورزشی و راه اشاره و اضافه کرد: البته در خصوص سرانه ورزشی طبق جلسه‌ای که با رییس سازمان تربیت بدنی داشتیم، قول مساعد در خصوص اضافه کردن اعتبارات و بالا بردن سرانه ورزشی را از میانگین استان دادند.

وی در زمینه کشتارگاه شهرستان،‌ آن را یکی از مشکلات اساسی شهرستان برشمرد و با اشاره به وضعیت بسیار نامناسب آن گفت: متاسفانه سرمایه‌گذار این طرح با وجود امکانات و تسهیلات فراهم شده، از این موقعیت استفاده نکرد که به همین جهت پیگیر سرمایه‌گذار جدید در این امر هستیم.

محسنی در ادامه از اولین پرواز از فرودگاه بین‌المللی سبزوار به عتبات عالیات در هفدهم خرداد ما سال جاری خبر داد و افزود: با توجه به این‌که مقرر بود از شهرستان‌های همجوار برای پرواز استفاده شود اولین پرواز عتبات عالیات نیز به این شهرستان‌ها اختصاص یافت.

وی با بیان این‌که در زمان اوج رکود صنعتی، 3 قفله شدن بانک‌ها و ندادن تسهیلات و امکانات،‌ حدود 160-150 میلیارد تومان به صنعت این حوزه تزریق شده است، خاطرنشان کرد: در خصوص تسهیلات و موافقت‌ها در بخش صنعت، رتبه دوم استان را کسب کردیم.

بروغنی دیگر نماینده مردم سبزوار، جوین و جغتای در مجلس در خصوص مدت اجرای راه‌آهن سبزوار که از سوی یکی از خبرنگاران مطرح شد به پیش‌بینی دولت در یک فاصله 4 ساله و اتمام آن در سال 92 اشاره کرد.

علی بروغنی در مورد فولاد به دولتی بودن آن تاکید و تصریح کرد: دولت این بخش را تا درصدی پیش برده تا قابل واگذاری به سرمایه‌گذار باشد.

وی در مورد پراکندگی بخش روداب و آسیب‌پذیری آن بدین جهت اذعان داشت: پراکندگی این بخش سبب کم‌توجهی به آن نیست چرا که وظیفه شرعی،‌ قانون و اخلاقی ما توسعه متوازن است، به طوری که مطالعات سد این بخش در شرف تمام شدن است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet