شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/04/08 11:28:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نماینده قروه و دهگلان:

باید در نحوه توزیع اعتبارات استانی تجدیدنظر شود

**نماینده مردم شهرستان های قروه و دهگلان در مجلس شورای اسلامی خواستار تجدید نظر در نحوه توزیع اعتبارات استانی شد.

به گزارش ایسنا، سید عماد حسینی در جلسه کمیته برنامه ریزی و توسعه شهرستان دهگلان، اظهار کرد: نحوه توزیع اعتبارات بر اساس شاخص های موجود مناسب نیست و توزیع اعتبارات باید به صورتی باشد که تمامی شهرستان ها بر اساس شرایط و میزان عقب ماندگی از اعتبارات لازم برخوردار شوند.

وی اختصاص 2/6 در صد از کل اعتبارات استان را به شهرستان دهگلان ناکافی دانست و بیان کرد: دهگلان از شهرستان‌های جدید التاسیس استان است و باید بیش از این مورد توجه قرار گیرد.

نماینده مردم شهرستان های قروه و دهگلان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: البته مسئولان استانداری کردستان قول مساعد داده‌اند که با بازنگری در نحوه توزیع اعتبارات توجه ویژه‌ای به این دو شهرستان داشته باشند.

حسینی دهگلان را یکی از شهرستان‌های پیشرو در زمینه توسعه راه ها در استان کردستان برشمرد و تصریح کرد: در حال حاضر2/35 درصد از راه های روستای شهرستان دهگلان آسفالته هستند و این امر با توجه مسئولان محقق شده است.

 

بهداشت، درمان و آموزش پزشکی قول مساعد گرفته ام که اجرای این طرح که از مصوبات سفر هیئت دولت است در آینده ای نزدیک آغاز شود.

وی در ادامه به انتقال آب سد های ژاوه و آزاد از غرب استان کردستان به دشت های شرقی استان اشاره کرد و افزود: این اقدامی بسیار بزرگ است که می‌تواند زمینه تزریق بیش از 400 میلیون متر مکعب آب را از غرب به دشت های شرقی استان فراهم کند.

فرماندار دهگلان نیز در ادامه جلسه، قرار گرفتن در محور کردستان همدان را از مزیت‌های مهم شهرستان تازه تاسیس دهگلان برشمرد که می‌تواند در توسعه این شهرستان بسیار اثرگذار باشد.

علی مفاخری با اشاره به توسعه راه‌های این شهرستان، عنوان کرد: در استان کردستان تنها 30 کیلومتر بزرگراه وجود دارد که تمام آن هم در شهرستان دهگلان واقع شده است .

وی از اختصاص بودجه 772 میلیون تومانی برای رفع کمبود ها و توسعه شهرستان دهگلان خارج از اعتبارات استانی خبر داد و افزود: احداث بیمارستان 64 تختخوابی ، سالن های ورزشی و ساخت سد در این شهرستان با اعتبارات ملی در آینده‌ای نزدیک آغاز می‌شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet