هدر اصلی
1389/04/08 11:31:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
ناصر سودانی:

مدیریت تنظیم آب باید پاسخ‌گوی تمام حوزه‌ها باشد

**نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به لزوم توجه به تامین آب خوزستان در بهره‌برداری از سدها گفت: مدیریت تنظیم آب باید پاسخ‌گوی تمام نیازهای حوزه‌ از جمله برق، آب کشاورزی و آب شرب و آب صنعتی باشد.

ناصر سودانی در گفت‌وگو با ایسنا اظهارکرد: در نگه‌داشت آب باید دقیق‌تر عمل کنیم و نباید تنها به تولید برق توجه داشت، زیرا مصارف آب شرب و کشاورزی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

وی افزود: مدیریت تنظیم آب باید بتواند پاسخ‌گوی تمام نیازهای حوزه‌ها از جمله تولید برق، تامین آب کشاورزی و آب شرب بهداشتی و صنعتی باشد.

سودانی در مورد کیفیت پایین آب رودخانه کرخه و انتقال آب از این رودخانه به شهرهای مرکزی و جنوبی استان از طریق طرح آب‌رسانی غدیر گفت: مسوولان و کارشناسان این پروژه مطالعات دقیق و عمیقی بر روی این طرح داشته‌اند و به این نتیجه رسیده‌اند که این پروژه را به این شکل اجرایی کنند.

وی افزود: در صورت تنظیم آب و استفاده از آب رودخانه‌های دز و کرخه به صورت ترکیبی، مشکلی در تامین آب طرح غدیر و تالاب هورالعظیم نخواهیم داشت.

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی بیان‌کرد:‌ البته این کار علاوه بر دشواری‌ها و زمان بر بودن هزینه‌های بالایی نیز خواهد داشت.

به گزارش ایسنا، در روزهای گذشته حجم زیادی از آب با هدف تولید برق از سدهای خوزستان رهاسازی شد. به گفته مسوولان این کار حجم ذخایر آبی خوزستان را به سرعت کاهش می‌دهد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet