هدر موبایل
1389/04/08 11:51:00
سرویس اقتصادی
نماینده آستانه اشرفیه:

دولت جلوی ورود کالاهای بی‌کیفیت به کشور را بگیرد

**نماینده آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: دولت و کلیه وزارتخانه‌هایی که در تولید و اقتصاد کشور نقش دارند، واردات را تحت کنترل بگیرند تا دیگر هر نوع کالای بی‌کیفیت و غیراستاندارد وارد بازار ایران نشود.

"سیدمهدی صادق" در گفتگو با روزنامه گلچین امروز گیلان درخصوص مفاد بررسی شده برنامه پنجم توسعه در کمیسیون صنایع و معادن اظهار داشت: کمیسیون صنایع و معادن موارد مختلف از لایحه برنامه پنجم که به این کمیسیون مربوط می‌شد را طی جلسه‌ای بررسی کرد و در این خصوص پیشنهاداتی نیز ارائه شد و این پیشنهادات در 4 کمیته صنعت، معدن، مخابرات، هوافضا و پتروشیمی به بحث و بررسی گذاشته شد.

وی افزود: پیشنهادات واصله از سوی نمایندگان و اعضای کمیسیون صنایع و معادن و اعضای سایر کمیسیون‌ها به ترتیب بررسی شد و آن تعداد پیشنهاداتی که قابلیت مطرح شدن در کمیسیون تلفیق را داشت با رأی نمایندگان مصوب شد و در نهایت برای بررسی به کمیسیون تلفیق ارائه گردید.

تحریم فرصت است

نماینده آستانه اشرفیه و عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس درخصوص تصویب قطعنامه شورای امنیت علیه ایران اظهار داشت: به عقیده بنده تحریم فشاری بر مردم نخواهد داشت چرا که دولت و ملت ایران از این قبیل تحریم‌ها بسیار دیده‌اند و به آن عادت دارند و دولت و ملت ایران همیشه نشان داده‌اند که از این تحریم‌ها به عنوان یک فرصت استفاده خواهند کرد.

صادق تصریح کرد: ملت ایران شدیدتر از این تحریم‌ها را در جنگ تحمیلی 8 ساله تجربه کرده است به طوری‌که تمام دنیا از نظر سیاسی- اقتصادی و فرهنگی و... ایران را مورد تحریم قرار داده بودند اما به حول و قوه الهی جنگ به پایان رسیدو ملت ایران از این تحریم‌ها سربلند و موفق بیرون آمد.

وی افزود: تجربه تحریم‌های صورت گرفته نشان می‌دهد که ملت و جریان‌های مختلف نظام درخصوص تحریم‌های متعدد با هم متحد شده و به دفاع از نظام و کیان نظام می‌پردازند و این قبیل تحریم‌ها هیچ اثری ندارد و بازتاب آن نیز برای مردم ایران پذیرفته شده است، چرا که ما اهداف انقلابی خود را دنبال می‌کنیم و 2 جریان بزرگ صهیونیست و استکبار جهانی (آمریکا) همیشه درصدد هستند تا مانع راه ملت ایران شوند.

صادق عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس اظهار داشت: انرژی هسته‌ای حق طبیعی ملت ایران است و در آینده نه چندان دور که انرژی‌های فسیلی تمام می‌شود و همه دنیا به سمت استفاده از ابزارهای پاک حرکت کنند و از آن‌جایی که تا پیش از این تکنولوژی استفاده از این انرژی در دست ابرقدرت‌ها بود این گروه همواره درصدد آن بودند تا با استفاده از آن سایر کشورها را استثمار کنند و حال که کشورهایی نظیر ایران و کره‌شمالی و... درصدد استفاده از انرژی‌های نو هستند برای آنها مانع‌تراشی می‌کنند.

نماینده آستانه اشرفیه خاطرنشان کرد: این قبیل تحریم‌ها هیچ اثری ندارد و حتی سبب می‌شود تا شدت عمل را بالا برده و درصدد غنی کردن به مرز 20 درصد هم برآئیم و این مسئله‌ای است که باید از آن حمایت کنیم.

 

کمبود نقدینگی ناشی از بحران اقتصادی

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در راستای مشکلات کمبود نقدینگی در صنایع مختلف کشور گفت: این مشکلات از قبیل نقدینگی در صنایع تنها مربوط به ایران نیست بلکه در راستای بحران اقتصادی است که تمام دنیا را دربرگرفته است و از آن‌جایی که در این زنجیره اقتصادی ایران از آن جدانیست و همواره ایران در صنعت جهان نقش دارد به تبع از این بحران ضربه می‌پذیرد.

صادق با بیان اینکه تأثیرات ناشی از بحران در ایران در مقایسه با سایر کشورها بالطبع کمتر بوده است، اظهار داشت: این بحران جهانی است که بر صنایع مختلف خیمه زده و چالش پدیده آورده است و نمایندگان مجلس و متولیان امر همواره درصدد هستند تا با منابع و ظرفیت‌های خوبی که در کشور وجود دارد و با بهره‌گیری از منابع مادی و معدنی موجود از این موقعیت استفاده کرده و به یک نقطه مطلوب برسیم.

 

واردات بلای جان صنایع

صادق نماینده آستانه اشرفیه با اشاره به اینکه عمده گله نمایندگان مجلس واردات بی‌رویه به کشور است، خاطرنشان کرد: این واردات که به صورت رسمی و غیررسمی صورت می‌گیرد مشکلات زیادی را پدید آورده و انتظار نمایندگان مجلس از دولت و متولیان امر از جمله وزارت بازرگانی، وزارت کشاورزی، وزارت صنایع و کلیه وزارتخانه‌هایی که در تولید و اقتصاد کشور نقش دارند آن‌است که در این خصوص به یک جمع‌بندی برسند و واردات را تحت کنترل بگیرند تا دیگر هر نوع کالای بی‌کیفیت و غیراستاندارد وارد بازار ایران نشود.

به گفته صادق اگر کنترل‌ها توسط نهادهای مربوطه شدیدتر شود و حتی وزارت امور خارجه هم وارد عمل شود قطعاً واردات درست و به حد نیاز به کشور صورت می‌گیرد.

وی مشکل کمبود نقدینگی را تا حدودی به واردات ارتباط داده و تصریح کرد: یک تولیدکننده زمانی به مشکل کمبود نقدینگی برمی‌خورد که محصول خود را نتواند بفروشد و این زمانی رخ می‌دهد که بازار با سایر کالاهای مشابه پرگردد.

 

تأخیر در پروژه‌های آستانه اشرفیه

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی در راستای مشکلات و پروژه‌های در دست اجرای شهرستان آستانه اشرفیه گفت: در این شهرستان نیز مانند تمام شهرها اکثر پروژه‌ها با تأخیر انجام می‌شود ضمن اینکه در زمینه تولیدات برنج و بادام‌زمینی به عنوان محصولات کشاورزی تولیدی این شهرستان بالطبع واردات بی‌رویه کشاورزان را دچار زیان کرده است.

به گفته صادق تلاش می‌شود تا در سال جاری میزان واردات به حد نیاز مدیریت شده باشد تا کشاورزان هم از آن آسیب نبینند ضمن اینکه در بخش صنایع هم با اقدامات صورت گرفته امید است که درخصوص پروژه‌ها بتوانیم با بانک‌های عامل به نتیجه برسیم.

وی در مورد سایر اقدامات در دست انجام این شهرستان تصریح کرد: در تلاش هستیم تا بتوانیم در شهرستان آستانه اشرفیه و بندرکیاشهر فعالیت اقتصادی را توسعه و اشتغالزایی کنیم و از جمله اقدامات در این مورد می‌توان به توسعه صنعت گردشگری، توسعه صنایع تبدیلی و بحث صید ماهی خاویاری اشاره کرد که با کمک‌های نهادهای مرتبط صورت می‌گیرد.

به گفته نماینده مردم آستانه اشرفیه با هماهنگی صورت گرفته با وزارت جهاد کشاورزی و سازمان شیلات بناست پروژه 100 هکتاری ماهیان خاویاری بندرکیاشهر به نتیجه برسد ضمن اینکه سایر فعالیت‌ها باتوجه به موقعیت اقلیمی شهرستان آستانه اشرفیه به سمت توسعه و رشد حرکت کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet