خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/04/08 12:50:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو کمیسیون کشاورزی:

مجلس طرح ارتقای بهره وری کشاورزی را پیگیری می‌کند

**یک عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که مجموع تولیدات کشاورزی را در قالب طرحی کارآمد و با توجیه اقتصادی دنبال می‌کنیم، گفت: یکی از اهداف اصلی کمیسیون کشاورزی مجلس، پیگیری طرح ارتقای بهره‌وری کشاورزی است.

به گزارش ایسنا، سیدمحمدرضا حاج اصغری با اشاره به این‌که به دنبال مورد حمایت قرار دادن کل کشاورزی هستیم، افزود: اگر فقط به دنبال حمایت تولید کننده شیر و صنایع لبنی باشیم، نمی‌توانیم به اهداف مد نظر خود که پشتیبانی دامداران، بهره برداران بخش کشاورزی و مردم است، برسیم.

نماینده مردم میانه در مجلس اظهارداشت: یکی از محورهای اصلی طرح جامع ارتقای بهره وری کشاورزی که برای اولین بار در پروسه قانونگذاری کشور مطرح شده، موضوع خانه شیر و مباحث مربوط به کیفیت و بازرگانی آن است.

وی پیرامون کیفیت شیر و محصولات لبنی کشور تصریح کرد: دامداران بهترین محصول را تولید می کنند، اما به دلیل کامل نبودن سامانه تولید و سیستم بازرگانی کشور، برای حفظ استانداردهای لازم فاصله زیادی داریم.

حاج اصغری با تاکید بر این‌که پایین بودن سرانه مصرف شیر در ایران به دلیل لحاظ نشدن زیرساخت ها در مصرف است، افزود: در ایران نیازمند ارتقای سطح فرهنگ مصرف شیر و مواد لبنی هستیم که برنامه های سوم و چهارم توسعه فرصت مناسبی برای افزایش آن بود، اما متاسفانه به این هدف نرسیدیم لذا امیدواریم در برنامه پنجم شاهد این امر باشیم.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: تولید شیر مشمول هدفمند سازی یارانه ها قرار گرفته است که طبق برنامه ریزی ها، مردم می‌توانند با افزایش سرانه درآمدی وقدرت خرید شان، شیر را تهیه و مصرف کنند.

وی صادرات لبنیات ایران را صنعت نوپایی ارزیابی کرد و گفت: با پیاده شدن طرح ارتقای بهره وری و صادرات محصولات با بسته بندی های مناسب و کارشناسی شده، می توان بازار هدف را که بیشتر، کشورهای منطقه و همسایه هستند، پوشش داد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet