ایام محرم 1398
1389/04/08 12:55:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
رییس کمیسیون اصل 44:

خط قرمز مجلس در بررسی برنامه پنجم سیاست‌های بالادستی است

**رییس کمیسیون پیگیری و نظارت بر اصل ۴۴ قانون اساسی تاکید کرد: مبنای کمیسیون تلفیق در بررسی و تصویب لایحه برنامه پنجم توسعه فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر اصلاح و تکمیل لایحه و پرهیز از تبدیل آن است.

حمیدرضا فولادگر در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: وقتی مقام معظم رهبری بحث اصلاح و تکمیل لایحه برنامه پنجم توسعه را مطرح کرده‌اند نمی‌توان برای آن درصد گذاشت و مثلا گفت 5-6 درصد اصلاح یا تکمیل شود.

نماینده مردم اصفهان با تاکید بر این‌که دست نمایندگان برای اصلاح، الحاق و تکمیل لایحه برنامه پنجم توسعه باز است، گفت: کمیسیون‌های تخصصی مجلس قبل از ارسال پیشنهادات‌شان به کمیسیون تلفیق در جلسات متعدد و طولانی که با حضور نمایندگان دولت و سایر بخش‌های اقتصادی و کارشناسان بخش‌های اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی داشتند لایحه برنامه پنجم توسعه را به تفصیل مورد بررسی قرار داده و دولتمردان نیز بسیاری از موارد اصلاحی و الحاقی کمیسیون‌ها را در همان چارچوب تعیین شده پذیرفتند.

این عضو فراکسیون اصول‌گرایان مجلس با اشاره به ضرورت‌هایی که لایحه برنامه پنجم باید در چارچوب آنها مورد بررسی و تصویب قرار گیرد، گفت: برنامه پنجم نباید فقط اهداف را تکرار کند، اهداف و سیاست‌ها باید در قالب احکام در لایحه گنجانده می‌شد. یکی از مهم‌ترین کارهای کمیسیون تلفیق اصلاح این نقصیه لایحه دولت است. افزون بر آن، احکام مبتنی بر سیاست‌ها باید با شاخص‌های کمی قابل اندازه‌گیری باشند. به طور مثال فضای فعلی کسب و کار در طول سال‌های برنامه باید از چه نقطه به چه نقطه‌ای برسد، یا در شاخص‌های جذب سرمایه یا نرخ رشد یا تولید ناخالص ملی و ارزش افزوده، چه روالی در پیش گرفته خواهد شد.

فولاد‌گر با اشاره رویکرد 12 گانه کمیسیون تلفیق در بررسی لایحه برنامه پنجم توسعه، گفت: سرعت و دقت اعضای کمیسیون تا این لحظه قابل قبول بوده است. امیدوار اصلاح و تکمیل لایحه برنامه در جهت بهبود برنامه و نه در جهت تبدیل آن انجام شود.

وی تصریح کرد: لایحه برنامه پنجم توسعه هر قدر در راستای سیاست‌های بالادستی به ویژه سیاست‌های اصل 44 قانون اساسی، سند چشم‌انداز و قانون هدفمندسازی یارانه‌ها اصلاح و تکمیل شود بهتر و منطقی است و خط قرمز مجلس در بررسی لایحه برنامه پنجم توسعه سیاست‌های بالادستی است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet