خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/04/08 13:03:00
سرویس فرهنگی
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات:

آموزش‌وپرورش مکلف به جذب دانشجودردانشکده‌های فنی وحرفه‌ای است

**عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: فلسفه تاسیس آموزشکده های فنی و حرفه ای جهت نیاز نیروی انسانی ماهر در بخش صنعت و کشاورزی است.

"علی کریمی فیروزجایی" نماینده بابل به خبرنگار خبرگزاری خانه ملت گفت: به روال سال گذشته، مقدمات کار برای این آموزشکده ها در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس فراهم شده است.

وی افزود: مجلس قانونی تصویب کرده که آموزشکده ها مکلف به پذیرش دانشجوی مورد نیاز هستند.

کریمی ادامه داد: مسئولین آموزش و پرورش به کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس آمده و بعد از بررسی های لازم، کمیسیون از روند اجرایی شدن این مصوبه اظهار رضایت کرده اند.

نماینده بابل خاطرنشان کرد: فلسفه تاسیس آموزشکده های فنی و حرفه ای جهت نیروی انسانی مورد نیاز ماهر در بخش صنعت و کشاورزی است.

وی با بیان این مطلب که سازمان آموزش فنی وابسته به وزارت کارو دانشگاه جامع علمی کاربردی وابسته به وزارت علوم از مراجع عمده مهارت آموزی در کشور هستند، گفت: با توجه به موازی کاری و اتلاف هزینه و سردرگمی مردم و نیز عدم وجود استانداردهای یکسان آموزشی و مهارتی، تاسیس یک سازمان مستقل مهارت جهت نظارت و برنامه ریزی در این حوزه ضروری به نظر می رسد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات تاکید کرد: ولی تا محقق شدن این مهم، آموزش و پرورش مکلف است در سال جاری جهت جذب دانشجو در دانشکده های فنی و حرفه ای اقدام نماید.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet