هدر موبایل
1389/04/08 13:56:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
علاءالدین بروجردی:

شروط ایران عکس‌العمل در قبال حرکت آمریکا است

**رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، بیانیه‌ی تهران را به عنوان یک سند معتبر بین‌المللی معرفی کرد که باید در مذاکرات با غرب مبنا قرار گیرد.

علاءالدین بروجردی، نماینده‌ی مردم بروجرد در خانه‌ی ملت، در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اعلام شروط مذاکره با غرب در موضوع هسته‌یی کشورمان از جانب رییس‌جمهور، اظهار داشت: عملکرد بسیار بد آمریکا در بی‌احترامی به جامعه‌ی بین‌الملل و عدم احترام به نامه‌ی اوباما به روسای جمهور ترکیه و برزیل و تشویق آنها به سفر به ایران موجبات اعتراض دو کشور را فراهم آورد که دکتر احمدی‌نژاد نیز از آن به عنوان بی‌اخلاقی یاد کرد و اعلام کرد که مذاکرات تا پایان مرداد ماه به تعویق می‌افتد.

وی اضافه کرد: در واقع عکس‌العمل ایران در قبال حرکت آمریکا صورت گرفت با توجه به این مسئله که مذاکرات تهران بر مبنای خواست سه کشور گروه وین آغاز شد که آمریکا به آنها نیز که اعضای دائم شورای امنیت هستند، بی‌اعتنایی کرد.

به گفته‌ی رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، با توجه به غیرقابل اعتماد بودن آمریکا شروط ایران برای مذاکرات جدید مطرح شده که در کنار آن وجود بیش از 200 کلاهک هسته‌یی در رژیم صهیونیستی که امنیت منطقه را تهدید می‌کند و هیچ تعهدی نیز نسبت به ان. پی. تی ندارد، باید مدنظر باشد.

بروجردی در ادامه با تاکید بر شرط دوم مذاکره که میزان پایبندی طرف‌های مذاکره به مقررات ان. پی. تی را مورد تاکید قرار می‌دهد، اضافه کرد: باید تعهد کشورها به ان. پی. تی مورد تاکید باشد؛ چرا که اگر قرار است اعضا به آن احترام نگذارند، چگونه می‌توان این مذاکرات را صورت داد ، هر مذاکره‌ای بدون قبول شروط ان. پی. تی در واقع زیر سوال می‌باشد.

نماینده‌ی مردم بروجرد در خانه‌ی ملت، همچنین با معیوب خواندن چرخه‌ی مذاکره - صدور قطعنامه - اعمال تحریم‌های جدید، اضافه کرد: این شرایط و این روند برای ما قابل قبول نیست و یک روند معیوب می‌باشد؛ لذا باید در مذاکرات اگر هدف حل معضل است، بیانیه‌ی تهران به عنوان یک سند معتبر بین‌المللی مورد توجه قرار گرفته و مبنای مذاکرات باشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet