هدر موبایل
1389/04/08 13:58:00
سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون نظارت بر اجرای اصل 44:

به جای خصوصی‌سازی شاهد اختصاصی‌سازی بودیم

**عضو کمیسیون ویژه نظارت و پیگیری اجرای سیاست‌های اصل ۴۴ قانون اساسی تاکید کرد: به جای اینکه به سمت خصوصی سازی برویم به سمت اختصاصی سازی رفتیم.

"حسن ونایی" نماینده مردم ملایر در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با تایید اینکه کمتر از 10 درصد واگذاری سهام شرکتهای دولتی به بخش خصوصی صورت گرفته، خاطر نشان کرد: با وجود اینکه بنا به فرمایش‌های رهبر معظم انقلاب و سند چشم انداز باید بار تصدی گری دولت کاهش یافته و زمینه برای حضور بخش خصوصی مهیا شود، ما در زمینه واگذاری‌ها به جای واگذاری شاهد اختصاصی سازی هستیم.

نماینده مردم ملایر در مجلس با بیان این نکته که مشکل خصوصی سازی نه تنها در دولت فعلی بلکه در دولتهای گذشته نیز وجود داشته، یادآور شد: از سالهای گذشته تا کنون شاهد هستیم که شرکتهای دولتی به موسسات شبه دولتی از جمله صندوق بازنشستگی کشوری، تامین اجتماعی و نهادهای عمومی واگذار شده است.

وی ادامه داد: به هر روی روند نهادینه شده گریز از اصل 44 قانون اساسی بوده و واگذاری به دستگاههای شبه دولتی رویه مناسبی نیست و گمان نمی کنم این مسیر در مدت زمان کوتاهی اصلاح شود.

وی در نهایت  واگذاری سهام ایران خودرو به بانک پارسیان را ادامه  اختصاصی سازی دانست و گفت: شاهد واگذاری  18 درصد سهام ایران خود رو به  بانک پارسیان بودیم که  خود نماینده ایران خودرو است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet