هدر موبایل
1389/04/08 16:00:00
سرویس اقتصادی
محمدعلی رضایی:

بخش خصوصی تمایلی به خرید سهام بنگاه‌ها ندارد

**عضو کمیسیون ویژه نظارت و پیگیری اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی اظهار داشت: آمار پایین ۱۰ درصدی واگذاری به بخش خصوصی ناشی از عدم تمایل بخش خصوصی است.

"محمدعلی رضایی" نماینده مردم تربت حیدریه در مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه عمدی در واگذاری بنگاه‌ها به بخش دولتی وجود ندارد، تاکید کرد: وضعیت خراب بازار عاملی است تا بخش خصوصی تمایلی به خرید سهام‌های ارائه شده در بورس نداشته باشد و در نتیجه سهم بخش‌های دولتی و نهادهای عمومی غیردولتی که به نوعی زیر نظر دولت فعالیت دارند، افزایش می یابد.

وی با تاکید به اینکه این تقسیم بندی عمدی نیست، تصریح کرد: باید زمینه‌های تشویق و حضور بخش خصوصی فراهم شود تا این بخش بیش از گذشته در خرید سهام حضور پیدا کند.

رضایی با اشاره به اینکه این موضوع در کمیسیون نظارت و پیگیری اجرای اصل 44 قانون اساسی مورد بررسی قرار گرفت، افزود: در برسی لایحه برنامه پنجم توسعه این کمیسیون با حضور کارشناسان مجرب، مسئولان و وزرا در جهت رفع مشکلات واگذاری بنگاه‌های دولتی به بحث و گفت‌وگو و پیشنهادهایی ارائه شد.

وی ادامه داد: کمیسیون پشنهادهای در راستای افزایش رقابت بخش خصوصی برای خرید سهام بنگاه‌ها در برنامه پنچم ارائه کرد که با عملی شدن آن سهم بخش خصوصی در سال‌های آتی افزایش خواهد یافت.     

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet