خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/04/08 16:08:00
سرویس اقتصادی
رییس کمیسیون اقتصادی:

افزایش قیمت‌ها در اختیار دولت است

**رییس کمیسیون اقتصادی در مورد موضوع افزایش قیمت حامل‌های انرژی و قیمت احتمالی آنها بعد از اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها گفت: افزایش قیمت‌ها در اختیار دولت است و طبق قانون باید اعمال شود.

ارسلان فتحی پور رییس کمیسیون اقتصادی مجلس در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اینکه اعلام زود هنگام قیمت حامل های انرژی باعث ایجاد تورم انتظاری در جامعه خواهد شد گفت: افزایش قیمت ها فقط بعد از اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها صورت خواهد گرفت و این امر در اختیار دولت است که چه قیمتی را برای حامل های انرژی تعیین کند.

فتحی پور با اشاره به اینکه فضای وحدت بین مجلس و دولت برای اجرای هدفمندی یارانه ها برقرار است گفت: مجلس وظیفه خود را در مورد قانونگذاری انجام داده است و نهایت همکاری را با دولت داشته است و همچنین دولت در طرف مقابل برای انجام  این کار بزرگ همکاری کرده است و بهتر است که این همکاری و وحدت برای اجرای قانون هدفمندی یارانه ها همچنان ادامه د اشته باشد.

وی در مورد موضوع افزایش 30درصدی قیمت برق صنعتی تا نیمه تیر ماه که توسط وزارت نیرو اعلام شده است نیز گفت: طبق قانون وزارت نیرو چنین کاری را نمی تواند انجام بدهد و باور من نیز بر این است که این اخبار صحیح نباشد وی همچنین افزود: باید منتظر ماند و دید که چه اتفاقاتی بعد از اجرای هدفمندی می افتد و آن موقع درباره آن صحبت کرد.

رییس کمیسیون اقتصاد همچنین در مورد تاخیر دولت در اجرای قانون هدفمندی یارانه ها گفت: به نظر فرصت برای اجرای این قانون وجود دارد.

این در حالیست که در قانون هدفمندی یارانه ها که سال گذشته بر اساس لایحه دولت به تصویب رسید، دولت ملزم به اجرای این قانون در اواخر سال گذشته شده بود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet