خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/04/08 16:37:00
سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون انرژی با اشاره به اجرای قانون هدفمندکردن یارانه‌ها:

شیب تغییر قیمت انرژی باید ملایم باشد

**عضو کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به وظیفه دولت برای تعیین قیمت حامل‌های انرژی در طول اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها گفت: قیمت انرژی باید طی یک شیب ملایم افزایش یافته و به قیمت واقعی برسد.

حسن شبانپور نماینده مردم مرودشت و ارسنجان در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت گفت: در قانون بودجه سال 89 و برنامه پنجم توسعه تعیین قیمت انرژی و حامل های سوخت به دولت تکلیف شده است.

وی همچنین افزود: شیب افزایش قیمت حامل های انرژی باید ملایم باشد و طوری افزایش پیدا کند که در ظرف پنج سال به قیمت واقعی برسد.

شبانپور در پاسخ به این سوال که چرا با وجود نزدیک شدن به زمان اجرای طرح هدفمندی هنوز قیمت حامل های انرژی از طرف دولت مشخص نشده است گفت: آیین نامه را باید دولت خیلی قبل از این تهیه می کرد و قیمت ها را مشخص می کرد، تاخیر در تدوین آیین نامه قطعا مشکلاتی را به وجود خواهد آورد که دولت باید پاسخگوی این مشکلات باشد.

افزایش قیمت انرژی برای صنعت

عضو کمیسیون انرژی مجلس همچنین در مورد تصمیم دولت برای افزایش 30 درصدی قیمت برق صنعتی تا اواسط تیرماه گفت: صنعت ما به زور دارد ادامه حیات می دهد و فعالیت واحدهای صنعتی ما در حدی است که تعطیل نشود و گرنه اصلا از ظرفیت های کارخانجات به طور کامل استفاده نمی شود و اگر بخواهیم یک دفعه 30 درصد به قیمت برق صنعتی هم اضافه کنیم اجناس وارداتی چینی صنعت ما را برای همیشه زمین خواهد زد.

شبانپور با اشاره به این موضوع که در صنعت ایران به جز تعداد معدودی کارخانه بقیه کارخانه ها روی 40 و 50 درصد ظرفیت خود کار می کنند افزود: نباید دولت تصمیمی بگیرد و صنایعی را که به زور روی پا هستند و کار می کنند با مشکل مواجه کند بلکه باید آنها را حفظ کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet